Kasutajainfo

Roger Zelazny

13.05.1937-14.06.1995

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Roger Zelazny ·

The Graveyard Heart

(lühiromaan aastast 1964)

ajakirjapublikatsioon: «Fantastic Stories of Imagination» 1964; märts
Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.5
Arvustused (2)

Lühiromaan sellest, kuidas Maal on elu muutunud sedavõrd toredaks, kindlustatuks ja heaks, et on vaja mingit romantilist eliiti, kui arengustimulaatorit. Selleks eliidiks on ports inimesi (ääretult eksklusiivne klubi), kes magavad külmutatuna ning «elustuvad» vaid mingite pidustuste ajaks. Loo peategelane armub miskil ballil ühte eliidi daami ning leiab, et temalgi tuleks jõuda eliidi hulka...

Lihtne lugu, sellest kuidas saavutada näiliselt kättesaamatu naise tunnustus? Aga see on ju Zelazny... ning lugu omandab hoopis mütoloogilised ja eksistentsiaalsed mõõtmed – lihtsusest pole lõhnagi. Lummas eriti mingitlaadi nukrus, mis sellest tekstist välja pressis.

Sellel lühiromaanil on ka järg, autoriks Walter Jon Williams ning tema lühiromaani pealkirjaks on «Elegy for Angels and Dogs».

Teksti loeti inglise ja vene keeles

Lugu algab milleenimupidustusetga New Yorgis. Siis nad kohtuvadki Moore ja tema tulevane abikaasa. Set on selle eliitklubi nimi, kuhu inseneerist peategelane peab vajalikuks pürgida. Setlased elustuvad oma unest pidustuste ajaks, nautlevad elu ja magavad siis jälle - olles nagu surematud või teostades sellist kummalist ajarändu.

Loos on tõesti mingi seletamatu nukruse ja igatsuse alatoon, rohkelt poeetilisi kujundeid ja dekadentsi. Ei puudu ka mõrvad ja tuleviku jurisprudentsi käsitlus - tõsi, süzhee poleks nagu jälle oluline. Tähtsad on tunded ja mõtisklused elu mõtetuse üle (?) Või midagi muud? raske öelda, sest tegu ju Zelaznyga.

Ei peaks seda siiski Z tipuks, kuigi vaid paariaastase aktiivse kirjandustegevuse kohta on tegu suursaavutusega. Ei pannud vaimustusest värisema, ent ei jätnud ka ükskõikseks.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: oktoober 2020
september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020

Autorite sildid: