Kasutajainfo

Aleksei Pehhov

30.03.1978-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Aleksei Pehhov ·

Veter polõni

(romaan aastast 2006)

Sarjad:
Hinne
Hindajaid
1
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (1)

Teine osa sarjast Veter i iskrõ (Tuul ja sädemed) jätkub samast kohast, kus esimene köide pooleli jäi: uljas vibukütt Ness ja tema kullakallis maagitar Laen sattusid reetmise tagajärjel valgetele maagide pihku. Erilisi illusioone edasise saatuse suhtes omamata panevad nad siiski imeks, et nendega nii pikalt üldse jännatakse. Aga ülemmaag jätab nad ellu; puhtalt omakasust. Suur sõda Äraneetutega jõuab üha lähemale ning huvilistel lihtsalt ei jätku aega maagitari ajust teadmisi õngitseda. Paremate päevade ootuses üritatakse asjaosalised toimetada hoiule kaugemale Impeeriumi sisemaale maagide kooli, mis ei ole üldse lihtne, arvestades ühe Äraneetu -- Tüüfuse -- isiklikku huvi antud paarikese vastu, mis muide lihtsa kättemaksu asemel muutub pigem eluliseks huviks omandada maagitar Laeni keha oma isiklikuks edasiseks eksistentsiks. Viimase lootused aga kustatakse seoses Laeni varajase hukkumisega viimastel lehekülgedel.
 
Süžee kasvatab järjest rohkem keerukust peale -- kuus Äraneetut ei ole sugugi ühel nõul, pigem näriks üksteisel esimesel võimalusel kõri läbi; Nessist ja Laenist olulisemgi on ülemmaagi õpipoiss Šen, kel on piiramatu maagiline potentsiaal (selle kohta sobiks piltlikult spordikeeli öeldes: suudaks hüpata 10 meetrit KÕRGUST ilma abivahendita), paraku ei oska mitte keegi teda õpetada seda potentsiaali kasutama; ilmneb, et Laeni õpetajaks oli samuti üks Äraneetutest, keda aga peeti aastasadu hukkunuks; Siala kroonikatest tuttav sõber Garret tegutseb endiselt, aga miks, sellest ikka veel aru ei saa.
 
Ja kõik jääb vägagi intrigeerivas kohas pooleli.
Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: veebruar 2020
jaanuar 2020
detsember 2019
november 2019
oktoober 2019
september 2019

Autorite sildid: