Kasutajainfo

Neal Asher

4.02.1961-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Neal Asher ·

Shadow of the Scorpion

(romaan aastast 2008)

Sarjad:
Hinne
Hindajaid
1
2
0
0
0
Keskmine hinne
4.333
Arvustused (3)

Ian Cormaci sarja juurde kuuluv eellugu. Romaanis käsitletakse Cormaci liitumist ECS`iga ja tema esimest missiooni selles, ühtlasi aga ka mõningaid momente ta lapsepõlvest. Asherile omaselt on tegu ülivinge, kummalistele veidermõnusatele detailidele rõhku pöörava hoogsa ja kiireltkulgeva ulmepõnevikuga, ütleme, midagi sellist oleks ehk tahtnud kadunud Berg kirjutada, kui tal oleks aega olnud end nii tehniliselt kui kirjutamisoskustelt paarkümmend aastat süvaharida.

Paralleelselt toimub tegevus "nüüd" ja siis kui Cormac oli laps. Taustal kummitab romaanile nime andnud skorpionikujuline sõjadroon Amistad, kelle relvastusest jagub keskmise linna maatasategemiseks. Pikapeale selgub, mida Amistad Cormacile öelda tahab ja miks Cormacil on ilmselt ema poolt mõningad mälestused kustutatud. Muust Cormaci sarjast rohkem on siin ka mainitud Spatterjay-nimelist planeeti ja hoopereid, mis seob Cormaci-sarja Spatterjay-sarjaga.

Üldiselt - ilgelt hea ikka oli. Jätkan Asheri lugemist.

Teksti loeti inglise keeles

Ian Cormaci ECS'i agendiks saamise lugu - sõda pradorite rassiga on läbi saanud, Polity võitis, kuid nagu ikka, siis tegelikult on sõjas kaotajateks isegi võitjad. Separatistid, kellest oli juttu ka Prador Moon'is ajavad siingi oma Polity-vastast rida. Natuke on sekka ka Pradoreid endid, meenutusi Pradori sõja päevist, Cormaci lapsepõlvest jne. Meeldivalt tempokas lugu, mitte ülearu pikk (vähe möla, pikk samm) - jätkuvalt mõjub kui huvitav sissejuhatus sellele, mis järgnema peaks. Ilmselt nii ongi mõeldud.
Teksti loeti inglise keeles

Polity sarja sissejuhatavad lühikesed palad on läbi mälutud ja ees ootamas hunnik telliseid. Käesoleva loo lühidus on kindlasti plussiks, sest lugu ise ei olnud nii kaasahaarav, kuid Cormaci taust ja Spatterjay-ga seonduv küll. Võib arvata, et legendaarse drooniga saab edaspidistes romaanides veel kohtuda. Pean tunnistama, et Prador Moon meeldis rohkem.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: