Kasutajainfo

Neal Asher

4.02.1961-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Neal Asher ·

Alien Archaeology

(lühiromaan aastast 2007)

ajakirjapublikatsioon: «Asimov`s Science Fiction» 2007; juuni
Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
2
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.667
Arvustused (3)

Lühiromaan sisaldab endas põhimõtteliselt detaile Neal Asheri tervest loomingust ja on kontsentreeritud kujul hea ülevaade Polity universumist. Siit on hea edasi minna, lühiromaanis põgusalt käsitletud või ainult korraks mainitud asjad on pikemalt ja põhjalikumalt lahtiseletatud tema romaanides.

Selline pulp B-klassi actionist pungil olev new space opera on arvustajale kohe hirmsasti mokkamööda. Loos leidub kõiki elemente, mis Asheri romaanides. Tehismõistuste juhitav inimtsivilisatsioon, vägevad kosmoselaevad ja veel vägevam kosmoses kihutamiseks mõeldud tehnoloogia, tapahimulised robotid, hulluksläinud tehismõistused, ülivõimsad relvad, ülesäratatud laibad, gabbleduckid ja võikad krabilaadsed Pradorid, kehade muutmine vastavalt vajadustele, küberpungilaadsed üle universumi ulatuvad arvutivõrgud, kadunud tsivilisatsioonid ja nende artefaktid jne. Kõik see seguneb hämmastavas luure-ja tagaajamiseloos, kus pensionile jäänud agent ajab taga ta mahalöönud ja temalt väärtusliku kadunud tsivilisatsiooni teadmistest ülevaate andva vidina äranäpanud mõrvarit, kes on loomulikult kulmudeni relvastatud. Agent äratatakse üles, enesestki mõista. Ohtralt tapmist, tagaajamist, kõmmutamist, kärtsu ja mürtsu parima B-klassi ulmefilmi tasemel. Õieti küll kordi rohkem, sest ükski film ei suuda edasi anda adekvaatselt kirjaniku fantaasiat.

Kellele selline ohtrate süžeekäänakutega kosmiline madin meeldib, siis Neal Asher on just sobivaks autoriks. Pseudofilosoofiliste habemesügamisjuttude austajatel ei tasu aga vaeva näha ja elu mõtet või allegoorilist kriitikat Nõukogude Liidu või Ameerika Ühendriikide välis- ja sisepoliitika kohta otsima hakata. Puhas meelelahutus, kõrgetasemeline selline.Kiidan väga heaks. Viis plussidega.

Teksti loeti inglise keeles

jättis autorist meeldiva mulje küll. tõstis ta minu jaoks lahtrist "võiks kunagi lugeda" lahtrisse "peaks kunagi lugema". eelkirjutaja on olulise ära öelnud; võibolla oleks sellesse maailma lihtsam sisse elada algusest alates, sest mõne asja puhul nagu eeldataks, et lugeja on neist ennegi kuulnud. minu jaoks, kes ma madinate kirjeldusi lugeda ei viitsi, läks lugu enne lõppu siiski pisut igavaks ja kokkuvõttes tundus tekst umbes veerandi jagu liiga pikana.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: oktoober 2021
september 2021
august 2021
juuli 2021
juuni 2021
mai 2021

Autorite sildid: