Kasutajainfo

Neal Asher

4.02.1961-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Neal Asher ·

The Gabble

(jutt aastast 2006)

ajakirjapublikatsioon: «Asimov`s Science Fiction» 2006; märts
Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (1)

Neal Asher kirjeldab oma romaanides ja juttudes kaugeid planeete väga eriskummaliste elukatega. Üks silmapaistvamaid nendest elukatest on gabbleduck, kelle nime võiks eesti keelde tõlkida kui “mulaparti”. 8-tonnine, 5-6 meetrine laubal särava silmaderea ja kolme paari esijäsemetega väikese pea, jämeda keskkoha ja hiigelsuure tagumikuga elukas näeb välja justkui hiigelsuure Buddha ja Duffy Ducki ristand. Olevused on ääretult salapärased ja neist pole õieti midagi teada, nende mulinat ei suuda keegi deshifreerida ja nende käitumine on enam kui kummaline.

Jutu tegevus leiab aset planeedil Masada, mis on ka Asheri Maa Keskjulgeoleku agendi Ian Cormaci seiklustest pajatava sarja teise raamatu toimumiskohaks. Tegelikult oleks hea enne selle jutu lugemist ennast natukenegi Asheri universumiga kurssi viia, näiteks lugeda romaane “Gridlinked” ja “Line of Polity”.

Lugu ise räägib kahe teadlase uuringutest. Üks uurib Masada planeedi hiiglaslikke, äärmiselt ohtlikke elukaid hooders’eid ja teine üritab analüüsida mulapartide mulinat. Tulemus on ehmatav ja kergelt traagiline ning ei too nende salapäraste elukate kohta just palju infot juurde. Mis annab Asherile loomulikult võimaluse neid edaspidigi siin-seal kasutada.Vinge hard sf ohtra tegevusega; Asher paistab olevat selle zhanri mitteametlik maailmameister.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: