Kasutajainfo

Neal Asher

4.02.1961-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Neal Asher ·

Brass Man

(romaan aastast 2005)

Sarjad:
Hinne
Hindajaid
0
0
2
0
0
Keskmine hinne
3.0
Arvustused (2)

Teine osa sarjas jäi vahele ja lugesin kolmandat, kuna see tundus, et võiks olla huvitav. Pettumus.

Mis mulle meeldis, oli Rondari rüütli süzheeliin. Ainult sellest olekski võinud kirjutada, kuidas planeedi kohalikku monstroosset putukalaadset faunat hävitav rüütel on seadnud endale sihiks võidelda ja tappa müütiline draakon. Oleks kogu temaga seotut tema silmade ja maailmanägemise läbi kirjeldatud, oleks väga priima olnud.

Mis mulle ei meeldinud, oli esiteks see, et kui sa oled ühe paha tegelase esimese osa lõpus korralikult ära hävitanud ja päris juppideks tagunud, siis palun, palun, ära too teda tagasi. Mis siis, et huvitav tegelane oli ja nagu sisekaanelgi tunnistas, oli lugejatel huvi tema vastu. Ühesõnaga, hull golem Mr Crane lapitakse kokku ja jätkab tegutsemist efektiivse tapamasinaga. Selle kõrvalt aga räägitakse retrospektiivsete vaadetena tema lugu, kuidas ta selliseks sai. (Ja sealjuures rikub ta täiesti ära mulje esimese osa alguses surma saanud tibist - no selline tibi, nagu ta kolmandas osas kirjeldab, ei ole käitunud nii, nagu ta esimeses osas käitus.) Lõplik eneseleidmise hetk ei olnud minu jaoks ka usutav - selleks ei olnud ta golemite olemust ja maailmavaadet piisavalt selgelt näidanud.

Draakon (või pigem siis käesolev draakoni-neljandik) oli esimse osaga võrreldes täiesti teine. Ja ma kardan, et ka teise osa lugemine ei oleks aidanud asja usutavamaks teha, sest ilmselgelt sai teises osas ka jupp draakonit hukka. Draakoni inimlembus oli lihtsalt seletamatu ja seega mitte-usutav.

Teises osas ilmus ilmselt välja Jain tehnoloogia ja seda kontrolliv Skellor, kes kolmandas osas on pea-paha, kelle vastu võideldakse. Arvetades, et esimesest osast on võetud Mr Crane, näib kolmas olevat üldse selline "kirjutame juurde, sest rahvale need tegelased läksid peale". Nojah, kõik väga kena, see Jaini värk päris huvitav - välja arvatud, et jube mugav on võidelda kõike energia saamiseks kasutava bioloogilise tehnoloogiaga, mille hävitamiseks on vaja lihtsalt piisavalt palju kuumust. St visata ta näiteks päiksesse. Ja valma!

Mitmesuguste ringi tatsavate ja ennastohverdavate golemite käitumise motivatsioon jäi mulle ka selgusetuks, kui aus olla. Kui nad VR treeningprogrammis tunnevad valu, siis kuidas nad nii stoiliselt ennast ribadeks rebida lasevad kakluses? Sest nad on tõelised mehed või?

See raamat on samuti kirjutatud nii, nagu loeks löömafilmi või sarja. Filmina olekski OK, aga raamatult ootaks rohkem sügavust tegelaskujudele.

Teksti loeti inglise keeles

Eelmise arvustusega kohati nõus, kohati aga mitte. Rondure rüütli missioon oli väike, aga oluline täiendus kogu romaanile ja ainult temale toetuda oleks romaani puhul ikka väga raske olnud. Ta oli ju tihedalt seotud nende Metallieri`de,kes planeet Culli pinnal taevasse vahtisid ja laeva tagasisaamisest unistasid. Laev aga mängis lõpus üliolulist osa Skellori hävitamisel. Ja Skellorit ei saadetud päikesesse, vaid Pruuni Kääbusesse, kus gravitatsioonijõud ta lõpuks molekulideks tõmbasid. Üldse oli kogu see Cormaci-sarja kolmas osa suht tihedalt seotud teise osaga (mis oli tunduvalt parem muide), kõik see Jaini tehnoloogia - bioviirus tegelikult - ja kuri Skellor ja Golemid. Ja need droonid ja liivasead olid vägevad küll, kuid teise osa hoodersite, gabbleduckite, heroynede ja teiste kõrval nagu koaala mõõkhambulise tiigri kõrval.

Ei saanud mina aru miks ülivõimsate, praktiliselt jumalike võimetega AIde kõrval - Golemitest rääkimata - on vaja mingit nõrgukest ja abitut inimest. Et miks see Cormac üldse seal ringi pendeldas kui sama asja oleks hoopis efektiivsemalt ära teinud mõni Golem, kasvõi kõige lahjema AI poolt asustatud. Samas andis aimu tulevast mõnede AIde mäss ja ila tilgutamine Jaini tehnoloogia järele. Vähemalt Cormaci sarja viiendas osas ongi jub ategu poolt vahetanud Polity AIga, kes on Jaini tehnoloogiaga kokkusulanud. Eks loeme, sari ise on siiski niivõrd vägev ja võimas et see kolmanda osa pisuke pettumus on loodetavasti ainult ajutine tagasilöök.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023

Autorite sildid: