Kasutajainfo

Neal Asher

4.02.1961-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Neal Asher ·

Cowl

(romaan aastast 2004)

Sarjad:
Hinne
Hindajaid
0
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (1)

Neal Asheri põhiliselt kosmoseooperi valda liigituvad teosed paistavad silma peadpööritava fantaasialennu ja tiheda andmisega. Tema stiiliga harjunult pole ka imekspandav, et „Cowlis” on kõike sedasama, ainult et nüüd on ta ette võtnud ajarännu.

Tegevus toimub mitmes eri ajas. Peategelane on 15-aastane narkomaan ja prostituut Polly, kes tegeleb narkootikumide hankimiseks oma keha müümisega 23. sajandi Londonis. Tulevik on üsna masendav, kõikvõimas U-Gov hoiab poliitilist elu oma raudse käpa all, loodusest on ainult riismed järel ja inimkonna järelejäänud osa kimbutavad võikad haigused. Korraga satub ta sündmuste keerisesse, kui tema ennast surnuksüstinud sõbranna vend tõmbab ta mingisse kummalisse sekeldusse, kus teda hakkavad taga ajama kõikvõimsa U-Govi agendid. Vend nimega Nandru Jurgens topib talle vägisi mingi kummalise käevõru ja saab selle peale ise kohe surma.

Käevõru osutub aga torbeasti soomuseks ja funktsioneerib orgaanilise ajamasinana, tõmmates Pollyt järjest suuremate hüpetega kuhugi kaugesse minevikku. Selgub, et tuhandete aastate pärast võitlevad omavahel kaks erinevat tulevikuinimeste rassi, Heliothane’d ja Umbrathane’d. Mingi eksperimendi käigus, kus üritati kiirendatud darvinismi abil luua üliminimest, loodi Cowl. Cowl meenutab Alieni, Predatori ja krabi ristsugutist. Olles võimatult intelligentne ja samas võimatult kuri, lasi ta õhku Heliothane’dega asustatud Jupiteri kuu ja kasutades ära plahvatusest tekkinud energiat, sõitis koos oma järgijate Umbrathane’dega kuhugi protosoikumisse. Heliothane’d kahtlustavad, et Cowl üritab luua sellist tulevikku, kus Heliothane’sid üldse ei ole ja ammutades päikeselt energiat sõidavad läbi aja talle järele. Aja- ja dimensioonidevahelise eluka soomuseid kasutab Cowl geneetilise materjali uurimiseks, et suunata aja kulg talle sobivasse suunda ja vältida tupikteid.

Lõpus selgub muidugi, et päris nii see kõik ikkagi ei olnud, aga spoilerdamisel puudub sügav mõte. Üldiselt, kes Neal Asherit lugema on hakanud, loeb teda ikka. Kasvõi äärmiselt nauditava ja tõeliselt suurejoonelise ja mastaapse fantaasialennu pärast. Eks peadpööritaval actionil ole ka omad miinused, näiteks jäävad tegelased võrdlemisi kahvatuks, sest enamus auru läheb järjest vägevamate tegevusstseenide peale, aga ma ei virise. Hindeks „neli”, sest Asheril on ka paremaid teoseid. Lugege näiteks Spatterjay tsüklit või siis Ian Cormaci seiklusi.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023
november 2023
oktoober 2023
september 2023

Autorite sildid: