Kasutajainfo

Neal Asher

4.02.1961-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Neal Asher ·

The Line of Polity

(romaan aastast 2003)

Sarjad:
Hinne
Hindajaid
0
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (1)

ECS`i (Earth Central Security) agendi Ian Cormaci seiklused jätkuvad. Tegelikult on siin vaatamata ametinimetusele "agent" tegu mitte miski spiooniromaaniga, vaid kõvasti hard sf`i poole kaldu oleva kosmoseooperiga. Kuna Asheril on bioloogiharidus, siis pole rõhku pandud erineva raua kujutamistele (kuigi ka seda leidub), vaid hoopis niivõrd fantastilistele eluvormidele, et fantaasiast kipub väheks jääma. Aga see ei tohiks Asheri kogenud lugejale muidugi eriline üllatus olla, kui kasvõi näiteks "The Skinnerit" meenutada...

Põhirõhk keskendub selles osas planeedile Masada oma orbiidil olevates silinderlinnades laserite abil pinda kontrolliva Teokraatia ja planeedi pinnal orjandusliku korra ikke all ägava pööbliga, kellede seas aga vastupanu pead tõstab. Vürtsi lisavad eriti ohtlikud kohaliku fauna esindajad, näiteks nagu hooder`sid, siluroyne`d või gabbleduck`id. Viimased on Asheri loomingust mujaltki läbi käinud. Esimeses osas debüüdi teinud tundmatu entiteet Dragon on jälle platsis, õieti küll selle neljast kilomeetrise läbimõõduga pallist koosneva olendi üks pallidest, ja nagu esimeseski osas jäävad ta plaanid ja eesmärgid suuresti arusaamatuks.

Uue tegijana lisandub kuri teadlane Skellor, kes enda peal kasutab viie miljoni aasta eest välja surnud Jaini tsivilisatsiooni (bio)tehnikat, mis hakkab teda tasapisi muutma miskiks biomaterjali ja masinate sünteesiks. Skellori tegemistest rääkivad romaani osad on ühed võikamad, koos Masada fauna söömiskommetega.

Actionit on päris kõvasti ja kogu lugu ei saa lahenduse, vaid romaani lõpus võetakse, ütleme, hingetõmbamispaus. Sari on viieosaline ja eks tuleb järgmine osa, "Brass Man" lugemist ootavate asjade hunnikus ettepoole nihutada. "Brass Man" räägib esimeses osas keskne tegelane olnud Mr. Crane`i nimelisest lahtimuugitud ja osaliselt hulluksläinud küborgist, kes on ilmselt keskne tegelane ka mõningate saladuste lahendamisel.

Julgeks soovitada. Eriti muidugi neile kel Asheri tiheda tegevustikuga grotesksusele läheneva fantaasialennuga kosmoseooperid - mis kõik paigutuvad inimhegemoonia Polity - universumisse kaugesse tulevikku - vastukarva pole. Romaan kannatab küll natuke paljusõnalisuse all, julgelt kolmandiku oleks võinud maha rookida ja lugu seega teravamaks ja kontsentreeritumaks muuta. Täishindest jääb natuke muidu ka puudu, aga sellise tugeva "nelja" saab küll.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: