Kasutajainfo

Marcus Kaas

  • Eesti

Teosed

· Marcus Kaas ·

Põgenemine

(jutt aastast 2010)

eesti keeles: antoloogia «Täheaeg 7: Ingel ja kvantkristall» 2010

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
  • Täheaeg
Hinne
Hindajaid
1
0
5
0
0
Keskmine hinne
3.333
Arvustused (6)

"Põgenemine" on 2009. aastal ilmunud "Pika talve alguse" järg, või siis veel ilmumata romaani 2. peatükk. Igatahes on peategelased samad, kes "Pikas talveski", sama on ka maailm, mida autor nüüd veidike rohkem avarduda laseb. Kasu aga sellest suurt pole - selle maailma üldpilt jääb ikka mingiks ainult autorile arusaadavaks kujutelmaks. Tavalugejale lastakse ainult mingeid pildikesi, stoppkaadreid. Kiirusega 1 kaader aastas jõuab see romaan lõplikul kujul lugejateni umbes sellel ajal kui kõigil on täiesti ununenud, millest ja mispärast kogu lugu üldse alguse sai. Asi on selles, et see lugu ei kõneta lugejat, ei kisu kaasa, ei haara absoluutselt. Tegu on täpselt nagu "Pikas talveski" mingi segase pajatusega, mis tõsi küll oli veidike huvitavam, kui eelpoolmainit "Pikk talv". Sellest ka hinne "kolm", sest kuigi loo lugemine suurt midagi ei andnud, ei tule lugemiseks kulutatud aeg ka täiesti asjatult raisatuks lugeda.
Teksti loeti eesti keeles

Segaselt alanud jutusari muutub veidi parememaks ja põnevamaks. s.t. klišeelikuks fantasyseikluseks. Tegevusmaailm on keskmisest fantasyst küll mõnevõrra erinev, ent süžee enam kui traditsiooniline-võimust ilmajäänud ja maal lihtsates tingimustes üleskasvanud prints põgenemas koos targa vana võluriga kurja imperaatori sõdurite eest. 15-aastaselt oleksin sellisest tekstist ilmselt vaimustatud olnud, aga mitte praegu. Samas, potentsiaali ju on, autor alles algaja, ehk suudab sellest kõigest kunagi midagi põnevat valmis kirjutada.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: oktoober 2022
september 2022
august 2022
juuli 2022
juuni 2022
mai 2022

Autorite sildid: