Kasutajainfo

Marcus Kaas

  • Eesti

Teosed

· Marcus Kaas ·

Pika talve algus

(jutt aastast 2009)

eesti keeles: antoloogia «Täheaeg 6: Pika talve algus» 2009

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
0
4
2
0
Keskmine hinne
3.0
Arvustused (7)

Pikk ja segane lugu miskist poisist ja tema vanaisast, kes mingis külas toimetavad. Lugu on liiga pikk, enamuse ajast poiss ja ta vanaisa ei tee suurt midagi. Tegevuse aeg ja koht on üsna ebamäärased, midagi uduselt meenutab 19. sajandi lõpu või 20. sajandi algust; koht võib olla kus iganes.

Lugu on ilmselgelt mingi asja esimene peatükk ja eraldi võetuna ei kanna kohe üldse välja. Lugu jätkab "Täheajas" juba ebameeldivaks traditsiooniks saanud üksikute peatükkide sissetoppimist, mis ähvarduste järgi kõik mingi suurema terviku tükid on, mis aga eraldivõetuna absoluutselt arusaamatute jaburdustena tunduvad.Hetke seisuga ei taha küll mingist Pikast talvest midagi enam kuulda.

Teksti loeti eesti keeles

Noh, niiiii halb see lugu ka ei olnud. Tõsi ta on, et kui kogu loost on olemas umbes kassi kõrvade jagu, ei saa otsustada, mis sellest tuleb, samas olid konflikti põhijooned talutavalt maha joonistatud, st kuigi tegu järjekordse nõidustest pungil pseudokeskaegse jaburdusega, mis ei lugejalt ega kirjutajalt halli aine olemasolu ei nõua, on seni suudetud täielikku lapsikust vältida. Jõudu!
Teksti loeti eesti keeles

Mis lugu see siis nüüd oli ja mida sellega öelda taheti? Kui oli mõeldud huvitekitajaks romaani vastu, siis igatahes ei tekitanud. Lauriga nõus.
Teksti loeti eesti keeles

Minu jaoks ei olnud see haarav lugu. Autor ei suutnud pinget tekitada, veel vähem meeleolu luua. Lõpp mõjus arusaamatult nagu ka poisi käitumine ja mõttemaailm.
Teksti loeti eesti keeles

Pika talve ilgus... Nagu ülal öeldud, kehva, trafaretse ning pooliku romaani avapeatükk. Vaevalt seda asja enam juurde tuleb ja senise põhjal võib öelda, et hea ongi.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020
märts 2020
veebruar 2020

Autorite sildid: