Kasutajainfo

Kurt Vonnegut

11.11.1922-11.04.2007

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Kurt Vonnegut ·

Armageddon in Retrospect

(kogumik aastast 2008)

Hinne
Hindajaid
0
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (1)

Raamat ilmus eesti keeles 2009 pealkirjaga "Harmagedon tagasivaates" (kirjastuse Tänapäev vahendusel) ja kui ma nüüd žanri valesti määrasin, siis palun asjatundjatel parandada. Ehk siis minuarust on see jutukogu; need jutud on küll ühel teemal ja moodustavad teatud mõttes tervikugi, kuid on eraldi loetavad. Kummatigi ei ole ma võimeline lugude originaalpealkirju ära tooma, sest neid raamatud ei ole ja tagasitõlkimine oleks üsna spekulatiivne tegevus, eks ole... Raamatul on ka Kurti poja Marki eessõna ja raamat on ilmunud ju peale autori surma.

Üldiselt on tegemist mainstreamiga, kui mõned tulevikku asetatud ja mõned muud ulmelist elementi sisaldavad lood välja arvata. Lood on rõhutatult, teravalt sõjavastased. Olen autori kohta elu jooksul nii ja teisiti arvanud, igal juhul aga olin selle raamatu puhul väga meeldivalt üllatunud. Ma ei pane naljalt viisi ja siit jääb puudu vaid see, et mõni lugu tundus olevat keskel tarbetult venitatud, ehk siis tegi autor seda, mis mulle mõningates tema teostes vastu hakkab - see on hale virisemine. Üldiselt on Kurt Vonnegut muidugi lihtsalt vaimukas, hea ütlemisega ja igati kuratlikult hea kirjanik. Ma ei suuda ära arvata, palju ta poeg sissejuhatuses teadlikult ta stiili matkis, kuid ka see oli hea ja armas, täiesti sobiv sissejuhatus raamatule. Nii et tõeliselt meeldiv lugemiselamus oli!

Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: jaanuar 2023
detsember 2022
november 2022
oktoober 2022
september 2022
august 2022

Autorite sildid: