Kasutajainfo

Kurt Vonnegut

11.11.1922-11.04.2007

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Kurt Vonnegut ·

God Bless You, Mr. Rosewater, or Pearls Before Swine

(romaan aastast 1965)

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
2
0
0
0
Keskmine hinne
4.333
Arvustused (3)

Romaani kangelaseks on II maailmasõjas eksikombel miski lapse maha lasknud Eliot Rosewater, kes tsiviilelus on meeletult rikas ning käsutab omanimelist fondi, kuid kel läbielatu tõttu üldiselt pööningul kõik korras pole. Nii vähemalt arvab tema isa kui Rosewater ebanormaalselt käitub ning fondi vahenditega lohakalt ümber käib ning keski Norman Mushari nimeline algaja jurist hakkab punuma avantüüri, mille läbi Eliot vastutusvõimetuks tunnistataks, fondi esimeheks mingi kaugem sugulane kinnitataks ja Normanilegi midagi pudeneks. Ka selles satiirilises peaasjalikult raha ja inimeste suhet vaagivas romaanis ei saa läbi kultuskirjaniku Kilgore Trout'ita, kes Eliotile on midagi iidolisarnast Elioti isale aga vahendiks, millega pojale aru pähe panna. Igal juhul, va saadan Vonnegut on jälle midagi sellist valmis kirjutanud, millel ulmega midagi pistmist pole. Heh.
Teksti loeti inglise keeles

Eelkirjutajat täpsustades - ei lasknud maha (sõja ajal 15-aastast jõmmi), vaid torkas täägiga, poiss pealegi tuletõrjuja ja gaasimaskis. Sestpeale peategelases tohutu poolehoid vabatahtlikele tuletõrjujatele. Ainus ulmeline element raamatus on hingede rändamine, seegi mitte eriti järjekindlalt teostatud. Ja kokkuvõtted paarist Trouti teosest. Muidu aga kena lugemine. Oletan, et nimede ja suguvõsade kordumine ei viita autori vähesele kujutlusvõimele (selles oleks Vonnegutti küll raske kahtlustada), vaid teosest teosesse figureerivad suguvõsad moodustavad loomingus tervikuna miski omapärase mustri. (Kuigi Tralfamagoorlasi on erinevates raamatutes erinevalt kirjeldatud, aga ju on see siis üldmõiste tulnuka kohta.) Põhiküsimus romaanis (peategelase jaoks, Trouti sõnastatult): kas on võimalik armastada täiesti kasutuid inimesi? Ja eks ole sellele positiivselt vastamine ju ikka raske küll...
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: august 2022
juuli 2022
juuni 2022
mai 2022
aprill 2022
märts 2022

Autorite sildid: