Kasutajainfo

Kurt Vonnegut

11.11.1922-11.04.2007

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Kurt Vonnegut ·

Hocus Pocus, or What`s the Hurry, Son?

(romaan aastast 1990)

eesti keeles: «Hookuspookus»
Tallinn «Tänapäev» 2006 (Punane raamat)

Hinne
Hindajaid
2
0
1
1
0
Keskmine hinne
3.75
Arvustused (4)

Romaani eestindus ilmus käesoleval aastal kirjastuselt " Tänapäev" sarjas " Punane raamat" tõlkepealkirjaga " Hookuspookus" . Kuna eelarvustaja seda ei teinud, peab vist veidi ka sisust rääkima.

Romaani minategelaseks on mingi Vietnami sõja veteran ja kolled˛iõpetaja. Vonnegutlikult hakitud stiilis lugu kirjeldab vaheldumisi tüübi elu eri perioode, Vietnami sõda, lähitulevikku jne. Lähituleviku kirjeldus on autorile omaselt pessimistlik. Väliskorporatsioonid ( s. h. jaapanlased) on Ühendriigid sisuliselt ära ostnud, valitseb üldine kaos , uus jääaeg on tulekul ja lõunamaades tungivad kõrbed peale. Lähemalt on kirjeldatud neegervangide mässu mingis Ameerika karukolkas, mida Jaapani palgasõdurid on võimetud maha suruma. Kõik see toimub aastal 2001, mis praeguseks juba minevik.

Mida siis veel öelda? Tüüpiline Vonnegut. Sõda on paha, saastamine on paha, inimkond on ebaõnnestunud värdmoodustis, kõik läheb kuradile, hulk raskeid aastaid on möödas ja need, mis tulemas, on samuti rasked. Käesolev romaan on veidi parem jubedast " Galapagosest" , mis pigem diagnoosi kui kirjandust meenutas, ent midagi uut ja huvitavat Vonnegut " Hookuspookusesse" kirja panna pole suutnud ning seega ta " rahuldavast" kõrgemat hinnet ei pälvi.

Lõpetuseks-Vonneguti lugemist alustasin " Kassikangast" ja see romaan mulle päris meeldis, hoolimata oma küünilisusest ei jätnud ta mu hinge mingit " auku" , nagu mõnele teisele arvustajale. Järgmisena loetud " Tapamaja" võis olla hea kirjandus, ent mitte minu jaoks. " Galapagosest" saadud " elamus" oli juba päris kohutav ja käesolev romaan ei tõstnud mind samuti vaimustusest tagajalgadele.

Teksti loeti eesti keeles

Inimvihkaja oma tavalises "headuses". See kibestunud virin on ju kohati naljakaski, aga -- no palju võib...
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: jaanuar 2023
detsember 2022
november 2022
oktoober 2022
september 2022
august 2022

Autorite sildid: