Kasutajainfo

Kurt Vonnegut

11.11.1922-11.04.2007

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Kurt Vonnegut ·

Slapstick, or Lonesome No More!

(romaan aastast 1976)

eesti keeles: «Komejant, ehk Hüvasti, üksildus!»
Tallinn «Tänapäev» 2002 (Punane raamat)

Hinne
Hindajaid
3
4
0
0
0
Keskmine hinne
4.429
Arvustused (7)

Koomiline raamat, mis Vonneguti loomingust ilmselt kõige rohkem sarjata saanud. Lugu kirjeldab omapärase lapsepõlvega hilisema AÜH presidendi elu. Presidendina on ta kõige suuremaks saavutuseks nn. laiendatud perekondade loomine. Igale inimesele antakse juhuslikkuse põhimõttel teine eesnimi, kusjuures ühesugused nimed saanud inimesed kuuluvad automaatselt ühte perekonda. Kõik see on vältimaks olukordi, kus inimesed täiesti üksi, sugulasteta ja meeleheitel. Raamat on tegelikult päris jabur, aga mulle ta miskipärast meeldis. Kindlasti ei tasuks sellega alustada tutvumist Vonnegutiga, kuid kui tutvus kirjanikuga tehtud ja janu absurdi järele pole kustunud, siis miks mitte?
Teksti loeti inglise keeles

Olen alati arvanud, et Vonnegut on hea kirjanik. Aga mõned teosed on tal sellised, kus ta on pooleldi hea- ja pooleldi jama-kirjanik.

Raamatu kõige parem osa on teadagi tagasivaade tegelase lapsepõlve. Noh, kaksikutest geenius-idioodid, kes näevad väga ilged välja. Ja siis kuidas nad oma vanemaid lollitavad, kui idioodid nad ikka on ja kui koledat ila on nad võimelised suust välja niristama. Aga siis kui kõik magavad ja kui keegi ei näe, loevad nad koos läbi kogu mõisa raamatukogu, õpivad selgeks kõik võõrkeeled jne. Superhea!

Aga siis kui asi poliitiliseks läheb ja tüüp presidendiks saab, siis kukub jutt ära. No-ma-ei-tea, kas asi minus või paljudes teistes ka, võibolla see Ameerika poliitiline spekulatsioon teeb neile endile rohkem nalja. Tugev enesepila oli olemas, aga mulle isiklikult jääb asi kaugeks. Nalja ei tee ja korda ei lähe. Pealegi, Kurt hakkab sealt alates jamamini kirjutama ka.

Üldmulje oli siiski sedavõrd positiivne, et teenib nelja ära. Ja soovitada julgeks ka esmatutvujatele. Kui tervet raamatut ei viitsi, loe siis pool! ;-) See pool ON viite väärt!

Teksti loeti eesti keeles

Ma pole üldsegi Vonneguti fänn, aga seekord võtsin mõnuga. Lope tõlge ei tekita arusaamisraskusi, kujundid on tabavalt selged ja jõuavad täies magus (no tegelt originaalilähedaselt siiski vaid) pärale. Kokkuvõttes, ilma igasuguse jamata öeldes oli see raamat parim viimasel ajal loetust. IMHO.
Teksti loeti eesti keeles

Kuigi ei pea Vonnegutti just enda lemmikkirjanikuks, pean praktiliselt alati tema raamatuid lugedes sõnama, et tema kirjasulg jookseb mulle päris meelepärasel moel. Just käesolev teos kulges mõnusalt absurdilainetel ja seda oli tõesti hea lugeda. Tubli tükk kahtlemata. Mis siin muud ikka seletada, "viis" mis "viis".
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: jaanuar 2023
detsember 2022
november 2022
oktoober 2022
september 2022
august 2022

Autorite sildid: