Kasutajainfo

Kurt Vonnegut

11.11.1922-11.04.2007

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Kurt Vonnegut ·

Happy Birthday, Wanda June

(näidend aastast 1971)

eesti keeles: «Õnne sünnipäevaks, Wanda June»
««Loomingu» Raamatukogu» 1975; nr. 35

  • Loomingu Raamatukogu
Hinne
Hindajaid
2
2
1
0
0
Keskmine hinne
4.2
Arvustused (5)

Vaata imet, ongi arvustamata. Eeldaks justkui, et vähemalt Vonneguti eesti keeles publitseeritud teosed on retsenseeritud. Nimetet näidend on muideks ka eesti laval etendunud, ise pole küll näinud.

Lugu räägib siis sellest, kuidas suur sõjakangelane Harold Ryan ja tema kindralist sõber, kes muide heitis aatompommi Nagasakile, pärast 8 aastast viibimist Ladina-Ameerika dzhunglites koju tagasi jõuavad. Käisid seal teemandeid otsimas, leidsid ka. Haroldi naine Penelope on vahepeal asunud vähem sõjakate meestega mehkeldama, kellest üks on küll suur Haroldi fänn. Rohkem jutustada ei viitsigi. Lugege ise edasi. Ulmet on nii palju, et vahel võtavad sõna ka juba surnud isikud elik vaimud.

Lugeda kõlbas. Tegelikult päris hea näidendi kohta.

Teksti loeti eesti keeles

Nohh... jah. Taas-kord-taas: SEE teos ka siin... Vist olid mingid vaimud küll, ei mäleta; järelikult nad olulised ei olnud. Aga kuna tegemist "tuntud ulmekirjaniku" teosega, no las olla.

Aga jutust endast - nagu autor eessõnas märgib, tekkis tal mõte, et Odysseuse käitumine koju saabudes oli kohutavalt ebainimlik, jõhker ja kõik muud need sõnad. Iseenesest on tal õigus - ka mina arvan, et ainult ääretult, üle igasuguse piiri naeruväärsuseni enesekeskne inimene võib eeldada, et teistel ei olegi oma elu, ei ole muud teha, kui kakskümmend aastat oodata, kuni sa kusagil kaugel mingit lolli ja mõttetut kaklust pidamas käid. No ja vaat seda mõttejuppi lohistatakse kaks tundi üle lava - tänapäeva toodud näitemängu ja eriti ilge Odysseuse-Haroldiga. Ei ole halvasti kirjutatud, korra tasub lugeda (tõsimeeli! Nii saab kiiremini, kui näidendit vaadata...), aga - eriti kui arvestada! - et autor ise öelnud, et ta ei teadnud, millist lõppu teosele kirjutada, ja üllatust see niikuinii ei paku ja ei oleks üks lõpp kah mingil juhul olnud parem kui teine... No mulle vist põhimõtteliselt ei meeldi lood, mis on romaani-näidendi mõõtu õhku täis puhutud vaid selleks, et ühte lihtsat asja puust ette teha ja punaseks värvida...

PS. Olen seda kunagi ammu näinud telelavastusena. Vana Baskin mängis kolonel Looseleaf Harperit, kes oli vist parim, kuigi täiesti mõttetu kuju selles jutus.

Teksti loeti eesti keeles

No mulle meeldis. Nagasakit pommitanud kapten Looseleaf Harper ja professionaalne kangelane Harold Ryan (ee.. reamees?)tagasi kodus, kus neid ei vajata. Aga ei midagi melodramaatilist. Vaimudel oli siiski oma osa, põhiliselt küll selleks, et näidata millegi nimel suremise mõtetust... Vist...
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: detsember 2022
november 2022
oktoober 2022
september 2022
august 2022
juuli 2022

Autorite sildid: