Kasutajainfo

August Derleth

24.02.1909-4.07.1971

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· August Derleth ·

Ghost Lake

(jutt aastast 1971)

Hinne
Hindajaid
0
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (1)

Päris mõnus lugu, mille tegevus paigutub Kanada asustamata metsasesse piirkonda. Seal metsade vahel asub üks järv, mida kohalikud indiaanlased väldivad, keeldudes sellele lähedalegi minemast. Hüütakse seda Vaimujärveks või Surmajärveks. Järve on uppunud palju inimesi, ehkki läheduses palju rahvast ei ela. Hiljuti on järve läheduses kaduma läinud mees ja naine. Taylor on üks ebameeldiv tüüp, kes läheb kadunuid otsima - ilmselt oli naine tema armuke. Minajutustaja on temaga kaasas olev mees, kes ebameeldivat muljet ei jäta ning tekib arvamus, et tema peab loo lõpuks ellu jääma.

Järve ääres juhtuv on muljetavaldav ja sugestiivselt kirja pandud. Öö hääled, lainetus järvepinnal tuulevaikse ilmaga jne. Ohtu ennustab ette ka otsijatega kokku juhtuv arheoloog, kes meenutab, et järvel on kombeks uppunud välja ainult siis, kui järv saab kätte järjekordse ohvri.

Ma ei oskagi selgitada, miks loole hinnet viis ära ei pane. Võib-olla läbinähtav etteaimatavus? Lugu on ilmunud ajakirjas Witchcraft & Sorcery 1971. aasta maikuu numbris. Mina aga lugesin seda Delrethi kogumikust "Dwellers in Darkness", kus leidub nii mõnigi teine võrreldaval tasemel õudusjutt.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: august 2019
juuli 2019
juuni 2019
mai 2019
aprill 2019
märts 2019

Autorite sildid: