Kasutajainfo

Robert Sheckley

16.07.1928-9.12.2005

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Robert Sheckley ·

The People Trap, and Other Pitfalls...

(kogumik aastast 1968)

Sisukord:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
4
1
1
0
0
Keskmine hinne
4.5
Arvustused (6)

Väga hea novellikogu: meisterlik iroonia. Schekley valdab iroonilist stiili, kõik tema jutud on sellele üles ehitatud... Tema sürrealistlikes soontes voolab tõeline veri... Soovitan lugeda. Kõigil. ps! Kui keegi leiab Laxi võtme, siis ma ostan selle ära.
Teksti loeti inglise keeles

Robert Sheckley on ulmekirjanduses ilmne 50ndate aastate nähtus, mida ilmekalt tõestab ka see 1968. aasta jutukogu - peaaegu kõik paremad lood pärinevad 50ndaist! Soovitan, seda kogu kindlasti lugeda, kuid neljaga hindan just seetõttu, et kõrvuti tugevate lugudega on siin lihtsalt nõrgapoolsed ("The People Trap") või päris jamad lood ("Redfern's Labyrinth" ja "Dreamworld"). Oleks võinud selle pahna välja jätta ning lisada hoopis neli ülejäänud Gregori ja Arnoldi juttu... vaat siis oleks alles raamat olnud. Antud juhul on tegemist lihtsalt ühe hea kirjaniku tavalise jutukoguga. Aga lugege kindlasti, seda enam, et see raamat oli nõukogude ajal siin rublikute eest müügil ning peaks seetõttu iga (vähegi) suurema raamatukogu fondis esindatud olema.
Teksti loeti inglise keeles

Ei jätnud ehk nii sügavat muljet kui aastaid tagasi esimest korda lugedes, aga päris hea ikkagi. Noh et oskab kirjutada, mõte liigub, mõnusad paradoksid jne. Victim of Space, Fishing Season, ...Little Talk on väga head novellid, Gregori ja Arnoldi lood on säärased armsad humoreskikesed. Ja nimilugu on autoril mujalgi läbi kirjutatud. Ambassadori hävitamiskatsed toovad meelde Mindswapi analoogilise episoodi jne. Kummaline küll, aga vastupidiselt eelkirjutajale tundus ka teistkordsel lugemisel parima jutuna Redfern''s Labyrinth. Võibolla mitte väga ulmeline, aga seda realistlikum kirjeldus paranoilisest hingeseisundist. Eriti kui arvestada, et ka ulme puhul on huviobjektiks inimene ning et ulmeline taust aitab tema ühte või teist omadust paremini esile tuua.
Teksti loeti inglise keeles

Minu antud hinne erineb järsult teiste arvustajate omadest. Selgitus - see on järjekorras neljas Sheckley jutukogu, mille ma läbi olen lugenud ning nii kõige uuem kui viletsaim neist. Loomulikult on Sheckley lühijutu meister, kuid iga meister väsib ning kipub lõpuks ennast kordama. Eriliselt nigelad on spetsiaalselt selle kogu tarbeks kirjutatud jutud, millele Jüri juba ülalpool osutanud on. Õnneks on esindatud ka Sheckley kõrgtase - "The Odor of Thought", "Restricted Area", "Shall We Have a Little Talk" ning muidugi "Ghost V". Kuigi antud raamatu lugemine kedagi ei tapa, on kirjanikul siiski oluliselt tugevamaid kogusid, mida tuleks ka eelistada.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: august 2019
juuli 2019
juuni 2019
mai 2019
aprill 2019
märts 2019

Autorite sildid: