Kasutajainfo

Robert Sheckley

16.07.1928-9.12.2005

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Robert Sheckley ·

Disposal Service

(jutt aastast 1955)

ajakirjapublikatsioon: «Bluebook» 1955; jaanuar
♦   ♦   ♦

eesti keeles: «Kõrvaldamisbüroo»
«Mardus» 1991; nr. 4

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
2
1
0
0
Keskmine hinne
3.667
Arvustused (3)

Lugu, mis passib hästi paari jutuga "The Altar". Peategelase, tähtsa ülemuse jutule tuleb mees likvideerimisteenistusest, kes tunneb sõbralikku huvi ega tal mõne lähedase suhtes pretensioone pole ühes pakkumisega ebasümpaatsetest isikutest diskreetselt vabaneda.Peategelane on shokeeritud, kuna variantide seas mainitakse ka tema abikaasat. Emotsionaalne shokk on nii suur, et tööst midagi välja ei tule ning siirdub koju, et mõelda oma naise vigade üle. Paratamatult liiguvad mõtted võluvale sekretärineiule. Peale pikka juurdlemist jõuab ta siiski järeldusele, et oma naine on oma naine ning ütleb teenistusele oma lõpliku "ei". Iseenese ja maailmaga rahu teinud mees valmistub koos abikaasaga õhtulauda istuma kui heliseb uksekell... tugev neli.
Teksti loeti inglise keeles

Selliseid skeeme on varemgi ette tulnud: mees kavatseb naist kõrvaldada, jääb aga viivitama ning ilmsiks tulevad hoopis vaikse kannatava küljeluu salasepitsused. Loo viimase kolmandiku pealt võis lõpplahendust aimata. 1-2 kordseks pruukimiseks (näiteks bussisõidu ajal, mil raputamine-vurin raskemasse lektüüri süveneda ei võimalda) sobib siiski.
Teksti loeti eesti keeles

Mees on suhteliselt üllatunud võimaluse üle oma kallis abikaas kõrvaldada. Talle polnud sellist mõtet pähe tulnudki. Kõlab kuidagi küüniliselt kui ütlen, et pikka aega kestnud kooselu jooksul paratamatult võivad sellist laadi mõtted peast läbi lipsata, kasvõi uitena. See selleks.

Lugu jätab teatava spekuleerimisvõimaluse. Et kui mõlemad oleks lasknud teineteist kõrvaldada, kas oleks eksisteerinud mingit sorti eelistus. Ja kui eelistusi poleks, siis kellel sest kasu, kui mõlemal kõrvad pea all.

Aga muidu polnd viga.

Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: august 2019
juuli 2019
juuni 2019
mai 2019
aprill 2019
märts 2019

Autorite sildid: