Kasutajainfo

Robert Sheckley

16.07.1928-9.12.2005

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Robert Sheckley ·

The Lifeboat Mutiny

(jutt aastast 1955)

ajakirjapublikatsioon: «Galaxy Science Fiction» 1955; aprill
♦   ♦   ♦

eesti keeles: «Päästepaadi mäss»
«Horisont» 1978; nr 9 – nr 10

«Päästepaadi mäss»
Robert Sheckley «Tont nr 5» 2016

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
4
3
0
0
0
Keskmine hinne
4.571
Arvustused (7)

Gregor ja Arnold ostavad Joe käest päästepaadi, mille abil mingi x-planeedi veetaset alandada. Päästepaat iseenesest on täisautomaatne ("enam selliseid ei valmistata"), igatpidi turvaline ja otsustab ise, mis tema reisijatele hea on. Pisike miinus on see, et toodetud on ta tegevuse toimumise ajaks väljasurnud sisalikrassi poolt ja luulutab mingist sõjast. Tulemusena ähvardab kangelasi sündmuskohal reaalne hukkumisoht. Loo iseloomustamiseks sobib ehk silmakirjalik fraas - ''kirjanik oma tuntud headuses'' - jutt ei ole midagi enneolematut, samas ka mitte midagi kohutavat.
Teksti loeti inglise keeles

Mis siin ikka öelda. See paat oli ju teistsugusele seltskonnale mõeldud otsast otsani. Aga need A. ja G. olid ju targad küll, ega nad muidu ei oleks ju sealt lõpuks minema saand. Ja siis see muruniitja anekdoot oli ka paras sürr. Üle pika aja jälle mõnus sellist lugu lugeda.
Teksti loeti eesti keeles

See on teine minu poolt loetud Gregori ja Arnoldi lugu ja teine mis mult ka viie saab... miinusega, aga siiski viie! Võimalik, et hinnet mõjustab pisuke nostalgia?

Gregor ja Arnold on taas Joe poest miski mehhanismi ostnud... sedapuhku isemõtleva päästepaadi. Alguses see lootsik niiväga ise ei mõtlegi, aga meie sõbrad teevad ta korda ja ...

Lõbus ja leidlik lugu sellest, kuidas kaks suht tühmi (aga leidlikku) tegelast kavaldavad üle targa (kuid jäiga mõtlemisega) masina. Teema on üsna kulunud, aga Sheckley jutt värske... ka tänapäeval!

Teksti loeti eesti ja vene keeles

Tekib küsimus, et milleks oli vaja paati täisvõimsusel tööle panna. Aga seda muidugi tagantjärgi. Ja üht tõelist paranoikut (loe:luuludes vaevlevat (või hoopis rõõmsat ja teotahtelist?)päästepaati) labaselt ikka alt ei tõmba. Selleks läheb vaja teatavat sorti nutti, mida neil meestel aga kahepeale jagub.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020

Autorite sildid: