Kasutajainfo

Robert Sheckley

16.07.1928-9.12.2005

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Robert Sheckley ·

The Laxian Key

(jutt aastast 1954)

ajakirjapublikatsioon: «Galaxy Science Fiction» 1954; november
♦   ♦   ♦

eesti keeles: «Laxia võti»
Robert Sheckley «Tont nr 5» 2016

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
2
1
2
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (5)

Kes on lugenud "Tont nr 5" kogumikust "Lilled Algeronile" ja "Päästepaadi mässu" "Horisontidest", tunneb ilmsesti suur lõbu, kohates Gregori ja Arnoldi nime. Ootus ei peta. Partneritel on taas hiilgav äriidee ning ilma suuremate kõhklusteta (aga kõhklusi neil pea-aegu et kunagi ei esine) asutakse seda teostama. RS stiili ja meie kangelasi tundvad inimesed ilmselt juba aimavad võimalikku resultaati. :-) Igatahes... kui Teist kellelgi on Laxiani Võti, siis teadke, Galaktikas on paiku, kus selle eest makstakse, nii palju kui küsite!
Teksti loeti vene keeles

Gregor ja Arnold on taas hädas ühe «suurepärase» aparaadiga, mis sai järjekordselt ostetud ühest tuntud vanakraamipoest.

See riistapuu toodab tasuta miskit halli sodi... tore lugu, aga mis selle sodiga teha ning siis selgub, et ega see tootmine ka nõnda tasuta toimu. Häda ja viletsus!!! Otsi algpõhjusi... ning meie planeedikahjustajad lähevadki sinna kolkaplaneedile, kust aparaat pärit.

Edasi tuleb juba ise lugeda.

Mina aga panen sellele jutule taas nelja... jutt on hea, aga jääb taas – nagu ka sama sarja kuuluv «The Necessary Thing» (vt.) – justkui pooleli.

Autoril on tunduvalt paremini läbimõeldud ja teostatud jutte.

Teksti loeti vene ja inglise keeles

Ühe erandiga olen ma kõigi Gregori-Arnoldi jutukeste kohta juba arvamust avaldanud. "Laxi võti" on aga paraku näide Sheckley madalvormist. Näiteks aasta hiljem ilmunud "The Necessary Thing" on sisuliselt sama jutu parandatud väljalase. Nimede asendamisel passiks aga Gregori-Arnoldi sarja üllatavalt hästi Sheckley esikkogu nimilugu, mis kuidagi ei jää alla Tont nr. 5-le.
Teksti loeti inglise keeles

Ei ole madalvorm, üks vaimukmaid tal üldse. Et tangreezi ei müüda mitte, aga va Laxiani võtme ostame mistahes hinnaga. Kurb aga pidulik!
Teksti loeti inglise keeles

Kuidagi tobeda ideega lugu-see, et sellest "tasuta tootjast" midagi head ei tule, oli algusest peale ettearvatav ja peategelased, kes lasksid kahtlase väärtusega hallil sodil oma kontori üle uputada, jätsid ka üsna idiootse mulje. Vaimukaks või naljakaks ma seda teksti pidada ei suuda. Samas pole lugu ka päris nii halb, et "3-st" madalamat hinnet väärida, ehkki seda pärast arvustamist kaalutud sai.

Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020

Autorite sildid: