Kasutajainfo

Robert Sheckley

16.07.1928-9.12.2005

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Robert Sheckley · Roger Zelazny ·

If at Faust You Don`t Succeed

(romaan aastast 1993)

Sarjad:
Hinne
Hindajaid
0
1
2
0
0
Keskmine hinne
3.333
Arvustused (3)

Prince Charming''i järg ja mitte pooltki nii hea kui esimene osa. Ikka käib see Hea ja Kurja tuhandeaastane võitlus. Vahepeal on lugu päris vaimukas ja saab isegi naerda aga siis on lausa igav ja muutub natuke väljakannatamatult sürrealistlikuks. Kõva kolme teenib ära aga rohkem ei raatsi anda. Farsil või komöödial on vähe mõtet, kui ta pole piisavalt lõbus.
Teksti loeti inglise keeles

Minul on sarja esimene osa lugemata, aga teine osa oli ilma selletagi küllaltki loetav. Deemonid, kes eelmise võistluse kaotasid tulevad välja uue ideega. Inimeseks, kes võistlusest osa võtab ja seega tulemuse otsustama peab on auväärt alkeemik doktor Faust. Aga hetkel, kui Mephistopheles saabub Faustile ettepanekut tegema, lamab doktor uimaseks lööduna kuskil tänaval ja tema kodus toimetab Mack the Club nimeline varas. Mephistopheles ei saa oma eksitusest aru ja nii saabki võistluse otsustajaks Fausti asemel Mack . Koju jõudnud Faust näeb lahkuvat deemonit (ja oma võimalust suurteks tegudeks) ning otsustab iga hinna eest tagasi saada oma koht.

Päris loetav oli minu meelest, kuigi naljad tundusid olevat kuidagi pingutatud ehk nalja tegemine ainult nalja pärast. Teoses olid omad helged kohad, mis kahjuks esinesid liiga harva.

Teksti loeti inglise keeles

Loetav, seda kyll, kuid kahjuks mitte enam. Olles sarja kuuluvusest mitte teadlik, ehkki nagu nyyd aru saan, olid vihjed ysna ilmsed, ei seganud mind raamatu eraldi lugemine sugugi. Mis aga segas oli asjaolu, et ootused olid m2ek6rguselt yle selle, mida ma sain. Nii Shekley kui Zelazny kuuluvad minu vaieldamatute lemmikute hulka ja oli kaunikesti valus lugeda neilt NII banaalset teksti. Samamoodi paneb mind imestama, et teosesse oli j6udnud nii ebaproportsionaalselt palju Shekley`t ning h2bemata v2he Zelazny`t (kes on ikka way parem loovestja kui seda Shekley on). Isegi idee - Fausti v2ljavahetamine suvalise kadjakaga ei suudetud lugejale s""davaks teha. Suhteliselt hea oli kogu maailmakorraldus - selgelt oli tunda Zelazny`t. Pluss poolele kannan ka k6rgemate v6imude vahelise jagelemise ja byrokjraatia (selgelt Shakjley). Aga ylej22nu kipub lahjaks lurriks j22ma. Ehk siis - kui halligi teha ei ole, siis lugeda k6lbab, kuid 2rge sellest mingit erilist naudingut kyll oodake.
Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020

Autorite sildid: