Kasutajainfo

Robert Sheckley

16.07.1928-9.12.2005

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Robert Sheckley · Roger Zelazny ·

Bring Me the Head of Prince Charming

(romaan aastast 1991)

Sarjad:
Hinne
Hindajaid
1
1
1
1
0
Keskmine hinne
3.5
Arvustused (4)

Suureparane huumor. Syndmustikku ei tasu ara markida -- raamat on m@ldud farsina, paroodiana. Ja sellena on ta vaga hea. Kellele meeldivad ulme ja fantasy paroodiad, lugegu kindlasti. Kasv@i yli-byrokraatliku P@rgu kirjelduse parast.
Teksti loeti inglise keeles
tvr

Raamat, mis nagu loodud kõigi vaidluste "ulme või fantasy" üle irvitamiseks. Autoriteks paadunud ulmekirjanikud, tegevusaeg aastatuhandevahetus, aga mitte Y2T, vaid eelmine. Pärast lugemist jääb kummitama küsimus, kas raamat on või pole mõeldud vembumeheliku irvitamisena fantasy üle. Tegelaskond koosneb traditsioonilisest fantasy-raamatute tüüpidest - deemonid, nõiad jne, samas kirjeldatakse valdavalt nende olmeprobleeme erialaste küsimuste lahendamisel. Maailm, kus tegevus toimub, on ühtlasi kauge, aga samas kuidagi väga tuttav. "Üldinimlikud väärtused kõrgemate olendite elus" võiks muigamisi öelda. Muhe lugemisvara. 4, kuna jääb puhtalt meelelahutuslikuks, mis ilmselt ka autorite eesmärk.
Teksti loeti vene keeles

Nii kuulsad autorid, nii andekas pealkiri.. ja nii vilets raamat. Kunagi siin Jyrka vist kirus Pratchettit umbes selliste sõnadega, et lõputu palagan ja et ei jõua ära oodata millal see raamat ometi otsa saaks. Nyyd siis minul samad emotsioonid selle teose kohta.

Lugu ise on umbes selline, et segastel asjaoludel on põrgusse sattunud mingi tegelane, kellel tegelikult veel maa peal yht-teist pooleli oli. Kohalikule deemon-osakonnajuhatajale saadetakse käskkiri, milles teda kohustatakse tegelane kiiremas korras tagasi eskortima. Asjaga on kiire - kadunud hing tuleb kehasse tagasi saada enne kui too keha hauas hapuks läheb. Aga lugu pole tegelikult sellest..

Kogu see värk leiab aset esimesel milleeniumivahetusel - aastal 1000. Seoses sellise olulise tähtpäevaga korraldavad pimeduse ja valguse jõud omalaadse isetegevusylevaatuse. Yks eeskava deemonitelt, teine inglitelt. Inglid ehitavad miskit eriti vinget katedraali. Eelpool juba mainitud deemonil tuleb aga veelgi geniaalsem idee..

Tekst on kahtlemata ysna andekas. Ja kohati isegi naljakas. Aga _igav_! Kõik see huumor mis Pratchettil nii pagana hästi ja briljantselt välja tuleb oli selles ramatus kuidagi tuhm ja puine. Võimalik et asi oli tõlkes (lugesin seda vene keeles). Aga ma siiralt kahtlen selles - tegelikult tundus see tõlge mulle päris hea olevat. Anyhow, yle kolme see raamat minu jaoks välja ei venitanud.

Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: oktoober 2020
september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020

Autorite sildid: