Kasutajainfo

Paolo Bacigalupi

6.08.1972-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Paolo Bacigalupi ·

The Calorie Man

(jutt aastast 2005)

ajakirjapublikatsioon: «The Magazine of Fantasy & Science Fiction» 2005; oktoober/november
Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
1
2
1
0
Keskmine hinne
3.0
Arvustused (4)

Tegemist on sellise “hoiatuslooga”. Tegevus toimub suure Mississippi peal kauges tulevikus. Maailmakord, nagu meie seda tunneme, on hävinenud. Maailma hoiavad oma käpa all suurkompaniid. Kuna maavarad on otsas, on välja kujunenud iselaadne süsteem, kus toidust saadavad kalorid muudetakse geneetiliselt aretatud elukate kaasabil dzhaulideks, mis salvestatakse. Küllalt palju on ka vihjeid erinevatele vedrudele, mis näiteks jõelaevu edasi liigutavad. Põhiuba seisneb selles, et kompaniid on välja arendanud viljatud taimed, mis omakorda tähendab, et neil on täielik monopol toidu osas. Enne igat külviperioodi liiguvad kompanii ametlikud seemned volitatud edasimüüjate kätte ja kogu asjal hoiavad silma peal erinevad kompaniide turvamehed. Kalorid on reglementeeritud, litsenseeritud ja talongikaupa jaotatud. Kui keegi näiteks mööda jõge sõidab, võidakse huvi tundma hakata, kust ta vajaliku hulga dzhaule sai, mis omakorda eeldab teatava hulga kalorite eelnevat olemasolu.

Vaat sellises geneetiliselt muundatud, vaeses, üksluises ja igavas maailmas plaanitsevad kaks Ameerikasse eelnevalt toimunud ulatuslike epideemiate, näljahädade ja üleujutuste eest pagenud hindut jõe ülemjooksult ära tuua geneetiku, kes on suutnud luua seemned, mis ristudes viljatute taimedega annavad viljastumisvõimelisi järglasi.

Rämeda “öko” ja “rohelise” järelmaitsega lugu, mina aga taolistest eriti lugu ei pea

Teksti loeti inglise keeles

Eks ta jah kergelt jama ole - fossiilsete kütuste lõppemine ei mõjuta ju mitte kuidagi püssirohutootmist näiteks. Ja isegi kui mõjutaks, oleks ammud palju tegijamad kui mingid vedrupüssid. Ja vähemalt politsei sõidaks kindlasti viljast aetud biokütuse peal ringi, mitte vedrudega, nagu lihtrahvas. Teisest küljest, see üleskeeratavate paatide ja vedrudesse kineetilist energiat pumpavate koduloomade maailm oli siiski teatud määral võluv ka.
Teksti loeti inglise keeles

Hoiatuslugu, maailm, kus megakompaniid oma megasigadusi teevad. Seekord siis müüvad geneetiliselt muundatud viljaseemneid, mis resistentsed väga ilmselt nende endi poolt lahtilastud haigustele, millega hävitatud praktiliselt kogu muu taimestik. Jällegi ei peatu pikalt, sest sisu ülal hästi lahti seletatud. Tõsi, loos on tehnilisi absurdsusi, kuid see on siiski hästi teostatud inimlikus plaanis.
Teksti loeti inglise keeles

ei mõjunud need üleskeeratavad paadid veenvalt ja kogu lugu oli üks tüütu ägisemine. kindlasti mitte küberpunk vaid ulme õnnetu umbtänav aurupunk.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: märts 2021
veebruar 2021
jaanuar 2021
detsember 2020
november 2020
oktoober 2020

Autorite sildid: