Kasutajainfo

Paolo Bacigalupi

6.08.1972-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Paolo Bacigalupi ·

The Fluted Girl

(jutt aastast 2003)

ajakirjapublikatsioon: «The Magazine of Fantasy & Science Fiction» 2003; juuni
♦   ♦   ♦

eesti keeles: «Flööditüdruk»
antoloogia «Täheaeg 4: Flööditüdruk» 2008

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
7
1
1
0
Keskmine hinne
3.8
Arvustused (10)

Taas üks sünkmorn tulevikunägemus. Elavad inimesed mingites feodaalsetes `fief`-ides, mida juhivad `star`-id (`tähed` ilmselt) ja maailmas ongi palju tegemist meelelahutusega. Ühed kaksikud tüdrukud on jäetud nii 13a väljanägemisega ja muudetud nende luustik hapraks flöödiks (kuigi kuidas täpselt, seletatakse aegamööda lahti jutu käigus, on põhimõte ju ka pealkirjas ära öeldud). Mõnedes inimestes põhjustab selline elu kargelt piiritut vihkamist...
Teksti loeti inglise keeles

See on nüüd kolmas Bacigalupi lugu, mida ma lugenud olen, ja kõik kirjeldavad nad süngemast süngemat tulevikku. Tegu on mingi küllaltki feodaalse ühiskonnaga, kus inimesi muudetakse rikaste fief staride meelelahutuseks. Toimub ka muid jäledusi, näiteks pakutakse banketil mässu tõstnud alama küpsetatud ja hõrgul maitsestatud liha...Sellises maailmas elavad elavateks flöötideks muudetud kaksikõed. Luudesse ja erinevatesse kehaosadesse on tehtud augud, luud on muudetud õõnsateks ja paigale on asetatud metallist huulikud ja muud heli tekitamiseks vajalikud lisandid. Läheneb tähtis pidu, kus nende emand/manager kavatseb neid rahvale esitleda, oodatud menu ja kuulsust nautida ja ühtlasi sellega iseenda sotsiaalset staatust kõvasti kergitada. Üks õdedest aga on mõtlema hakanud ja pole oma eluga enam eriti rahul.

Bacigalupi düstoopilised, masendavad, kohati võikadki jutud istuvad mulle üsna hästi. Hinne "4" on tegelikult päris tugev "4", praktiliselt "5" väikse miinusega.

Teksti loeti inglise keeles

Hästi perversne ja vastik jutt. Kui on jaksu läbi lugeda, siis lõpupoole läheb paremaks... algus on väga staatiline ja tuim, või noh, vähemasti tõlkes. "Viite" pole muidugi väärt, visioonid ja ideed on aga päris huvitavad. Aga üldmulje jäi liiga umbne ja tammuv.
Teksti loeti inglise keeles

Tundub, et autor on, oma vähesele loomingule vaatamatta, üsna hinnatud ja auhinnatud. Käesolev lugu pole küll väga meeletut tähelepanu pälvinud, kuid on siiski üsna huvitav. On mingisugused tüdrukud, keda on üsna julmade vahenditega muudetud, tehtud neist elavad muusikainstrumendid. Enamus selle maailma elanikest peab sellist kohtlemist suureks auks, kuid üks tüdrukutest mitte. Üleüldiselt korralik jutt, alguses natuke tuim ja veniv, kuid lõpus juba päris hea. Neli
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: märts 2021
veebruar 2021
jaanuar 2021
detsember 2020
november 2020
oktoober 2020

Autorite sildid: