Kasutajainfo

C. C. Finlay

1.07.1964-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· C. C. Finlay ·

Poliitohvitser, poliitvang

(kogumik aastast 2016)

eesti keeles: Tartu «Fantaasia» 2016 (Orpheuse Raamatukogu, nr 22)

Sarjad:
Sisukord:
  • Orpheuse Raamatukogu
Hinne
Hindajaid
1
4
1
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (6)

Jesusalemma planeet on karm koht, mis valiti asustamiseks ja terraformimiseks Ameerika päritolu ususekti poolt, kuhu kuulus ka rohkesti venelasi ning muid idaeurooplasi. Jesusalemmal algselt rajatud teokraatliku ja progressipelgava ühiskonna lõi segamini kodusõda ning revolutsioon, mis asendas teokraatia mõnevõrra stalinistlikku Nõukogude Liitu meenutava totalitarismiga (režiimi täpset olemust ega ideoloogiat vähemalt kahe käesolevas kogumikus sisalduva lühiromaani põhjal teada ei saagi).

Jesusalemma maailma ja ühiskonda puutuv on igatahes väga huvitav ning juba eelmisel Estconil plaanitavast eestikeelsest kogumikust kuuldes tekitas ajaolu, et inglise keeles kirjutav autor on kirjutanud selliste pealkirjadega lühiromaanid, minus siirast huvi. Kogumikus pettuma ma ei pidanud.

Teksti loeti eesti keeles

Eelarvustajatele sekundeerides: kui Poliitohvitser oli selline tõsine kosmoseooperi tüüpi tekst, seikluslik, kuid tausta väga vähe lahti seletav ning seetõttu segaseks jääv, siis Poliitvangis selgus juba nii mõndagi, samas seikluslikkus säilis. Iseenesest oleks parem neid tekste vastupidises järjekorras lugeda, aga süžeeliini tõttu ei saa...

Siiski jääb küllaltki palju sellest, kes kellega madistab ning millised on nende tegelaste motiivid, kas uue riigipöördega tulevad võimule teokraadid või ilmalikud jõud ka kogu kaksikromaani lõpuks segaseks. Samuti ei suutnud ma sellest raamatust mingit suuremat moraali leida. Jah, räägitakse ajaloo mittetundmisest põhjustatud kordamistest; jah, viidatakse nii stalinlikule kui ka hitlerlikule režiimile; jah, ridade vahelt võib üht-teist välja lugeda, aga mind see nii palju ei kõnetanud.

Kuid kõigest hoolimata haaras tükk mind kaasa ning mida enam lõpu poole, seda raskem oli raamatut käest panna. Kindel neli.

Teksti loeti eesti keeles

Vahetasin Estconil "Poodud võõra" kogumiku "Poliitohvitser, poliitvang" vastu. Esimest lühiromaani lugesin tundega, et olen kõvasti petta saanud. "Poliitvang" oli aga Dicki juttudega samal tasemel ning algne pettumus hajus.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: november 2023
oktoober 2023
september 2023
august 2023
juuli 2023
juuni 2023

Autorite sildid: