Kasutajainfo

William Gibson

17.03.1948–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· William Gibson · Bruce Sterling ·

Red Star, Winter Orbit

(jutt aastast 1983)

ajakirjapublikatsioon: «Omni» 1983; juuli
♦   ♦   ♦

eesti keeles: «Punane täht, talve orbiit»
William Gibson «Põlev Kroom» 2002

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
6
2
0
0
0
Keskmine hinne
4.75
Arvustused (8)

Soe soovitus oleks selle ja tegelikult yldse Gibsoni varasemate (vähemalt enne Neuromancer`it kirjutatud) novellide juurde oleks see, et neid tuleks lugeda yhekorraga ja siis tema romaanid kah kohe takkatraavi. Pilt saab hoopis teine ja hinne liigub tugevalt ylespoole. Nimelt iga yksikult v6etav lugu jätab suht suvalise mulje ja ei saa nagu pointile pihta, et milleks sellist asja yldse vaja on. No kena, käsitletakse suhteid inimene vs inimene, inimene vs yhiskond, yhiskond vs inimene ja nii edasi ja t6esti, kui sellegipoolest jääb suht hyplike ja kuidagi taustsysteemitute episoodide kogu.

Antud novell on nende hulgast pisut erandlikum. Gibson on jutustamise käigus tausta lahti seletanud ja lugu on imho suht terviklik. Tegevus käib kosmosejaamas, mis on otsustatud hyljata ja yldse kosmoseprogrammidele suures osas vesi peale t6mmata. Peategelane on vana kosmonaut, kes on nii kaua kaalutuses viibinud, et maa peal temast enam asja ei saaks. Tema läbielamistest ja k6hklustest ja kahtlustest jutt käibki. L6pplahendus kah kobe. Yks tugev neli minu poolt.

Teksti loeti vene keeles

Ei tea kas see oli tolle Bruce Sterlingi hea mõju aga see on Gibsonil üks väheseid loo moodi lugusid. Hea, huvitav ja loetav. Sõnasepistamisega mis muidu hr. G üks liiga tugevaid külgi on, pole seekord üle pakutud ja eriti meeldis mulle lõpp.
Teksti loeti eesti keeles

Kuni eelviimase leheküljeni ei tahtnud see lugu mulle eriti meeldida ja siis tuli see lõpp, mis oli väga-väga lootust andev. Tuju läks kohe paremaks ja tulevik paistis hetke vältel natuke helgem. Hea jutt.
Teksti loeti eesti keeles

Üks viis ka minu poolt! Vanamees oli lahe tegelane ja ka teised ei jäänud alla. Gibsonit hinnata on lausa rõõm, sest tema jutud on kõik tasemel.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: