Kasutajainfo

William Gibson

17.03.1948–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· William Gibson ·

The Gernsback Continuum

(jutt aastast 1981)

eesti keeles: «Gernsbacki aegruum»
William Gibson «Põlev Kroom» 2002

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
4
0
2
0
0
Keskmine hinne
4.333
Arvustused (6)

See on vist kogumikus ainus lugu, mis mulle eriti ei meeldinud. Huvitav idee, seda võib küll tunnistada, kuid siiski ei meeldinud. Pole vist midagi parata
Teksti loeti eesti keeles

Suurepärane ja mõtlemapanev jutt! Kuivõrd meenutab meie kaasaeg seda sajandi algust, mida kirjeldasid ulmekirjanikud näiteks neljakümnendatel? Kohe üldse ei meenuta! Areng on läinud hoopis teistes suundades, tuumafüüsikast suuremat tähtsust omab küberneetika jne. See oligi loo mõte ja meeleolule sain vähemalt mina ülihästi pihta. Lugedes tekkisid kerged paralleelid Pelevini "Omon Raga". Kes mõlemat teost on lugenud, peaks mõistma, miks.
Teksti loeti eesti keeles

Suurepärane jutt massikultuuri teemadel, milles pole tähtis mitte sisu, vaid vorm. Mida rahvas tahab, seda peab ta ka saama, mis sest, et tegelikult on vana sisu lihtsalt uues kuues. Väga tark ja sügav iroonia.
Teksti loeti eesti keeles

Paneks ka plussi sinna viie taha. Hilisema Gibsoni küpsusest jääb puudu, aga idee! Ja lisaks selle futukitši kirjeldused! Airstream Futuropolis tõepoolest. Ja tihe on see tekst ka - paarile leheküljele mahub nii palju ideid ja mõttevisandeid, et veel nädalaid hiljem tulevad mingid paralleelid ette.Mulle muidu novell kui vorm tavaliselt ei istu, aga need, mis on head, on ikka tõega head. See on üks.
Teksti loeti inglise keeles

Lugu mis minu jaoks avanes alles teistkordsel lugemisel. Esimest korda lugedes, mõned aastad tagasi, tundus tegemist olevat suht tühise mittemidagiütleva jutukesega mingi fotograafi tegemistest. Nüüd aga avanes suurepärane pilt vanast kadunud maailmast. Maailmast, mis oleks kindlasti meeldinud Jules Verne`le või Georges Melies`le. Lugu ise tegelikult teab mis ulme polnudki, aga sähvatused kadunud maailmast esitati sellises vormis, et päris fotograafi luuludeks neid ka pidada ei saa.

Lugu tõstis Gibsoni mainet kirjanikuna minu silmis kõvasti.

Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024

Autorite sildid: