Kasutajainfo

William Gibson

17.03.1948-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· William Gibson ·

Burning Chrome

(kogumik aastast 1986)

eesti keeles: «Põlev Kroom»
Tallinn «Tänapäev» 2002 (42)

Sisukord:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
3
6
2
0
0
Keskmine hinne
4.091
Arvustused (11)

Pisut Gibsonlikult depressiivne lühijuttude kogumik milles on selgelt näha selliste suurteoste nagu "Neuromancer", "Count Zero" ja "Mona Lisa Overdrive" juured. Selles kogumikus on ka jutt millest vändati (suhteliselt keskpärane) cyberpunk film - "Johnny Mnemonic". Nagu enamic Gibsonit on raamat täiesti lugemisväärne ning hinne 4 on antud ainult tema eelpoolloetletud raamatutega võrreldes.
Teksti loeti inglise keeles

Kuigi Gibson pole just minu meeliskirjanik, tuleb tunnistada, et kirjutada ta oskab ja sealjuures päris hästi. Mõned jutud sellest kogumikust ("Põlev kroom", "Johnny Mnemonic", "Kuuluv liik" ja "Punane täht, talve orbiit") olid minugi meelest, kes ma väga küberpunki ei loe, küllaltki head. Hindan kogumikku sestap keskmisest kõrgemalt.
Teksti loeti eesti keeles

Peale Gibsoni "Neuromanceri" lugemist tekkis mul tunne, et tegu on Väga Hea Kirjanikuga. See tunne ei petnud mind. Kuigi kogumiku kõik lood mulle otseselt ei istunud, ei hakka ma neid maha tegema kui puhast jama. Need jutud olid hästi teostatud, kuid lihtsalt ei sobinud minu meeleoluga. Ja neid, mis sobisid, olen ma valmis uuesti lugema ja taevani kiitma, sest need on seda väärt.
Teksti loeti eesti keeles

Hindeks neli mitte viis kuna raamatus oli ka jutte mis polnud eriti head. Muidu suurem osa meeldis aga üks viga viib juba hinde alla! Koolis pähe tuubitud... Muidu kogumik meeldis ja lugesin paari päevaga läbi. Tasemel.
Teksti loeti eesti keeles

Küberpungi klassik... kultusautor... vaid Gibsonile endale lõpuni mõistetav maailm... piir inimeste ja arvutite vahel tajumatu...

Need kogumiku tagakaanel teost tutvustavad väited küll julgustavad ei olnud, ent asi polnud siiski nii hull, kui ma kartsin. "Johnny Mnemonic" avaloona pani küll pea valutama ja tuletas meelde Ludvig Sanderit, kes "Pisuhännas" klassivend Piibelehele ütles, et tal on terve romaan valmis, ent need on ainult seosetud laused, mida näidata ette abikaasale, keda romaani sisu üldse ei huvita. Samas jälle "New Rose Hotell" jättis suhteliselt soodsa fiilingu. Üldiselt on ikkagi nii, et liigne tehnilisus tapab kirjandust, midagi pole teha. Gibsoni kogu oli tegelikult mu esimene tõsisem kokkupuude küberpungiga, nii et ega ma erilisi võrdlusmomente ei oska tuua. Ilmselt jääb zhanr mulle siiski sma võõraks kui hard-SF.

Teksti loeti eesti keeles

Tõepoolest - lugusid eraldi arvustada ei ole mõtet, moodustavad nad ju terviku. Aga nii, nagu ma ta kogude Stalkeril esimeseks panin, pole hindes mingit kahtlust.
Teksti loeti eesti keeles

Lugesin üpris suure pingutuse ja üsna pika hambaga kogumiku äsja esimest korda läbi - varem piirdus mu kogemus Johnny Mnemonicuga, mis mulle tegelikult esimese lugemise järel üsna meeldis, aga kardetavasti pakkus huvi siiski eeskätt Neuromandi küünistega tshiki taustaloona.

Siuke... suhteliselt depressiivne ja hägune kogu oli.
Esimene ja viimane lugu jäid kõige paremini meelde, mõlemad säärased väljaspool seadust kübertegutsemised + üks ilus (aga isiksusega) tibu. Meeldivad lood mõlemad, aga mitte jalustrabavalt lahedad.
Esimese ja viimase vahepeale jäänud jutud sulavad mu ajus aga juba kokku kleepjaks hallikaks kämbuks, kus meelemürkidest jääb hall kleepjas pohmelus, töö, tüdrukud ja unelmad muutuvad hallideks kleepjateks mälestusteks, kleepjas hall ajuollus mängib sulle vingerpusse ning kogu su elu, kogu maailma eksistents nõuab, et sa iga oma liigutust teeksid läbi depressiooni kleepja halli vati, mis pidurdab kõike: nii lööke kui mõtteid.
Mulle meeldivad Gibsoni (ja tema kaastööliste) kirjeldused ja see, kuidas ta haagib neid oma meeleoludega, aga ma vist ikka ei ole üldse lühijutu-inimene. No ei paku naudingut see avastamine, et oi, ta on vist ise see elukas, keda ta jälitab! Ei paku =/

Ja kuna ma peaaegu kindlasti ei loe seda kogumikku kunagi uuesti, ei saa üle rahuldava panna.
See hinne on rangelt subjektiivne, eks ole =)
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: detsember 2019
november 2019
oktoober 2019
september 2019
august 2019
juuli 2019

Autorite sildid: