Kasutajainfo

Kirill Benediktov

2.03.1969-

Teosed

· Kirill Benediktov ·

Voshod šestovo solntsa

(lühiromaan aastast 2004)

ajakirjapublikatsioon: «Jesli» 2004; nr 12
Hinne
Hindajaid
1
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (1)

Algas kõik sellega, et emiir Abd ar-Rahman lõi Poitiers` lahingus franke, mille tulemusena laiub tänapäeva Prantsusmaa asemel Pariisi kalifaat. Hispaania jääbki araablastele. Ameerika avastatakse paarsada aastat varem, kuid asteegi ja maaja impeeriumide kokkukukkumist ei toimu. Selline on taustsüsteem, milles lühiromaani tegevus toimub.

Hidžra aastal 921 maabub Yucatanil seni Portugalis redutanud Ce Acatl Topilzin XVI, kes kannab õigusjärgselt nime Kukulcan, Sulismadu ehk Quetzalcoatl ning asub verevalamiseta pöörama kohalikke veriseid jumalakultusi. Vastava jumal-isiku maabumine ajab ärevile mitte ainult Tenochtitlani monarhi ja preestrid -- legendi kohaselt järgneb Quetzalcoatli tagasitulekule maailma lõpp -- vaid ka kohapealsed araablaste kaubandusesindused-salateenistused. Asja "uurima" saadetakse asteegi pealinnas palgasõdurite rühma käsutav Hernan Cortes.

Indiaanlased, iseäranis vanad asteegid ja inkad, tunduvad KBle eriti südamelähedased olema, sest kõik jutud, mis ma temalt olen lugenud, on just sellest vallast. Ja teemat ta valdab ning ei liialda sealjuures oma silmaringi näitamisega. Ainuke häda -- asteegi nimed on niigi ülipikad ja kubisevad x,q ja c tähtedest, mis veel kirillitsasse kandituna loetavusele just väga hästi ei mõju.

Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2020
august 2020
juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020

Autorite sildid: