Kasutajainfo

A. E. van Vogt

26.04.1912–26.01.2000

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· A. E. van Vogt ·

Film Library

(jutt aastast 1946)

ajakirjapublikatsioon: «Astounding Science Fiction» 1946; juuli
Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (1)

"Film Library" tuletab mõnevõrra meelde autorite nagu R.A. Lafferty või Avram Davidson kummalisevõitu jutukesi, kus kujutatakse mingeid anomaaliaid, mille tekkele ratsionaalset seletustei viitsita anda. No võib-olla ei ole see just nende autorite pärisosa, aga minul vähemalt nendega selline stiil seondub.

Antud jutus täheldab õppefilmikeste vahendaja, et teatud koolist tagasilaekunud filmikarpide sisu ei vasta ümbrisele. Taga hullemaks on filmides sisuks ajuvabadused a la "Kuidas parandada aatomipüstolit" või "Reis Saturnile". Probleem - mis värk on? - on olemas, aga süstemaatiline lähenemine probleemile puudub, üksteise järel tutvume nähtusest mõjutatud inimestega, milles mängivad äärmiselt hästi detailid, kuid kokku jääb pisut iseäralik ning laialivalguv mulje.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: märts 2026
veebruar 2026
jaanuar 2026
detsember 2025
november 2025
oktoober 2025

Autorite sildid: