Kasutajainfo

J. R. R. Tolkien

3.01.1892-2.09.1973

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· J. R. R. Tolkien ·

Farmer Giles of Ham

(lühiromaan aastast 1949)

eesti keeles: «Talumees Giles Hamist»
J. R. R. Tolkien «Leht ja puu»

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
8
0
1
0
0
Keskmine hinne
4.778
Arvustused (9)

Kõige naljakam (või vaimukam) jutt "Leht ja puu" kogumikust. Pilab ühtaegu inglise talunikke kui kangelasi. Häid ja halbu. Mõnus ajaviide ja loen kindlasti kunagi veel.
Teksti loeti eesti keeles

Lõbus paroodia rüütliajastule. Tolkien on ilusti välja toonud kõikide kõikvõimalike tegelaste pahed ja miinused. Isegi koer ja suur hiiglane saavad suure kirjaniku tähelepanu osaliseks. Muidugi on jutt ilusa lõpuga nagu üks tore muinasjutt ikka, kuid liigitada sellist teost muinasjuttude alla, oleks vist loo liigne alatähtsustamine. Keskaegne lühiromaan milles talumees saab mitmekordseks kangelaseks, isegi kuningast tähtsamaks. Ei puudu muidugi ka haaravad intriigid hiiglaste, seppade, möldrite, vaimulike, kuningate ega ka lendmadudega. Väärib lugemist.
Teksti loeti eesti keeles

Iga kingsepp jäägu oma liistude juurde! See, et professorihärra m6tleb, et nyyd kukub kildu rebima ei ole just k6ikse parem m6te, kui ollakse keeleliselt tugev ei tähenda see, et ollakse yyratult teravmeelne. Ei jätnud head mulje ja vanahärra (rahu tema p6rmule) väärtus minu silmis väheke kukkus.
Teksti loeti eesti keeles

Minu arvates kogumiku "Leht ja puu" nõrgim lugu, kuid Tolkienile ei saa panna viiest madalamat hinnet - kõik tema teised kirjutised, mida ma lugenud olen, vääriksid viiepallisüsteemis kuut, antud lugu tugevat viit. Siiski pole Tolkieni puhul miski nii, nagu esmapilgul paistab ja päris kindlasti pole ka antud lühiromaan lastele mõeldud muinasjutt, vaid täiskasvanuid mõtlema sundiv lugu...
Teksti loeti eesti keeles

Olen seda lugu lugenud kaks korda-vahetult pärast kogumiku " Leht ja puu" ilmumist ja äsja. Meeldis kaksteist aastat tagasi ja meeldib ka nüüd.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2020
juuni 2020
mai 2020
aprill 2020
märts 2020
veebruar 2020

Autorite sildid: