Kasutajainfo

Arthur C. Clarke

16.12.1917-19.03.2008

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Arthur C. Clarke · Gentry Lee ·

Rama Revealed

(romaan aastast 1993)

Sarjad:
Hinne
Hindajaid
0
3
1
2
0
Keskmine hinne
3.167
Arvustused (6)

"Rama Revealed" oleks väga hea raamat, kui ta vaid poole õhem oleks.Jutu peamised ideed on tõeliselt köitvad, autorid on suutnud märgatavalt kõrgemale tõusta tänapäeva ulmekates tavaliselt valitsevatest klisheedest, inimkond pannakse sarnaselt "Rendezvous`ga"põhjalikult paika, kui sotsiaalselt ja moraalselt täiesti alaarenenu, ning ka kõik muu on võrdlemisi paigas.
Sisust: kosmoselaev Rama III koos peale korjatud inimestest ja muudest elukatest kolonistidega on teel Päikesesüsteemist Tau Cetile. Inimesed, nagu neil ikka kombeks kipub olema, käituvad teiste elukatega võrdlemisi pahasti ja saavad selle eest lõpuks mööda näppe. Parim osa selle koha juures oli minu meelest see, et inimestele tehti ära täpselt samal viisil, nagu näiteks "Maailmade sõjas" või "Iseseisvuspäevas", viirusega nimelt, ainsaks erinevuseks see, et tappa saanud agressori osas polnud mitte pahad tulnukad, vaid inimesed ise, märgatavalt tõepärasem stsenaarium IMHO. Neile, kes tunnevad huvi selle vastu, mis värk Rama ja tema ehitajatega tegelikult oli, antakse raamatu lõpus ka mingi seletus, kuhu on segatud koguni Jumal ise, seda osa on ka suhteliselt hästi käsitletud.
Puudusi - nagu alguses juba mainitud, on teose suurimaks veaks minu silmis tema liigne paksus ja mõttetute kõrvalepõigete suur hulk, nende pärast siis ka neli. Soovitada julgen neile, kel piisavalt tahtmist, aega ja viitsimist, mingi elamuse peaks see raamat andma
Teksti loeti inglise keeles

Pole väga palju lisada Targo retsensioonile, natuke omapoolset arvamust ainult. On pikalevenitatud ja paljude kõrvalepõigetega. Samuti on ka vahepeal huvitavaid ideid. Samas jääb arusaamatuks endale, miks universumi algusajal sinna sokutatud tehnika on miljonite aastate pärast ikka veel samal tasemel? Tehnika tipp, mida edasi pole võimalik arendada? Sellist muljet vähemalt raamatust ei jäänud, võttes kasvõi transpordileaeva liikumiskiiruse, natuke üle poole valguse kiirusest. Suhteliselt palju kõrvalehüppeid peategelase mälestustesse, igatsustesse. Eriti lõpus, kus üsna palju sattus ette fraas `it would mean a lot to me`, et saaks jälle mälestusi heietada ja pisaraid poetada. Lõpp läheb nagu üldse käest ära, tahetakse seletada hästi palju korraga, näidata midagi väga suurt ja inimmõistusele hõlmamatut. Ja üks huvitav seik, Douglas Adams oma elu mõttega on sinnamaani populaarne. Tsitaat kohast, kus peale universumi mõtte ja muude asjade seletamist inimene mõtleb omaette - `Or is the meaning of life no longer 42?` :)
Teksti loeti inglise keeles

Pettumus. Peale 3-e Gentry Lee poolt kirjutatud Rama sarja järge jääb ikkagi arusaamatuks, mis seos on näiteks Aafrika nõidpreestritel ja Rama missioonidel.....
Teksti loeti inglise keeles

Õudne, kohutav. ACC, mine pensionile! Selles raamatus oli kaks head asja - mainitud rumalatele tüüpidele ärategemine, ja see, et Nicole lõpuks ikkagi suri. Tegevus meenutab Ämblikmehe multikat - paar superkangelast jagavad maid ja ülejäänud poolunes viibiv seltkond on taustaks. See plekktünn, milles nad reisivad, pole enam Inimkonna Suur Seiklus, vaid Gotham City versioon. Suur Paha teeb inimestega, mida tahab, viimased tegid vist enne laevatoppimist ebaõnnestunud lobotoomia läbi, sest mitte keegi ei taipa mis toimub, ega võta midagi ette. Ei ole ühtegi Teadlast, ühtegi Politseinikku, ühtegi Valitsuse Meest, ei ole isegi ühtegi Liidrit, Vandeseltslast, Vaimulikku. Ja kui nad tähtsusetute kõrvaltegelastena ka kuhugi tekivad, uinuvad nad uuesti silmapilkselt, kui neid enam peategelastega rääkimiseks vaja ei ole. Toimuvad mõrvad, sõjad, ja nagu igas teises kümneaastaste multikas, ei saa 2000 inimest otsa ka, vaid on järgmises viraazis ikka platsis, süüdimatu naeratus näol. Ja see lõpp - juba Odyssey-raamatutest on teada, et ACC-le meeldib "kõrgtehnoloogiline jumal", aga "jumalik tehnika" oli isegi City and Stars`is parem - samaaegselt fantastilisem ja usutavam, kui nood hiigelsuured purgid, milles siinne jumal miljardeid aastaid jõhkravõitu loomkatseid teeb. Nii võiks jätkata, aga aitab - raamatut kellelegi ei soovita, ja ise kahetsen, sest raiskasin aega ja kaotasin lugupidamise riismed ACC vastu, kelle paljusid teoseid kõrgelt hindan.
Teksti loeti inglise keeles

Seda teost iseloomustab kõige paremini anekdoot jaapanlase visiidist Venemaale. Käib ja vaatab, kuhu viiakse ja lõpuks vastab küsimusele "Mis kõige rohkem meeldis?" ühesõnaliselt: "Lapsed." Võõrustajad ei jää ikka rahule: "Aga Kreml, aga Peterburg, aga teater...?" "Lapsed on teil toredad, aga kõik muu, mis te kätega teete...."

Ramaga on kõik senikaua korras, kuni hakkab peale deus ex machina. Jumalik plaan jne... Huvitav, kuidas oleks lõpplahendust ette kujutanud näiteks islamiusku kirjanik. Lõpp tõmbab hinnet kõvasti alla, no 4 pika-pika miinusega.

Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: aprill 2021
märts 2021
veebruar 2021
jaanuar 2021
detsember 2020
november 2020

Autorite sildid: