Kasutajainfo

Arthur C. Clarke

16.12.1917-19.03.2008

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Arthur C. Clarke ·

Expedition to Earth

(kogumik aastast 1953)

Sisukord:
Hinne
Hindajaid
3
2
0
0
0
Keskmine hinne
4.6
Arvustused (5)

Suureparane jutukogu. M@ned jutud on humoorikad, teised t@sised, kolmandad nostalgilised. Igal jutul on puant, mida ei oska ette aimata. Osa jutte on inimkonna hiilgusest, osa naeb ja kirjeldab meie surma ja neid, kes leiavad meie varemed... Klassika selle s@na parimas tahenduses.
Teksti loeti inglise keeles

Täitsa hea kogu. Kõige rohkem meeldisid "Breaking Strain" ning "Hide and seek". "The Sentinel`il" polnud kah viga. "Superiority" meenutas eelkõige civilimängimist ... :) "Inheritance" oleks võinud parem mitteulmeline olla, lennukitekatsetajatega näiteks ... olen seisukohal, et ei tasu kirjutada ulmejuttu, millel ulmelisus on ainult garneeringuks muidu jordumakippuvale ideele. Ülejäänud lood jäävad veits trafaretseks, kui mitte mõelda aastaarvule, mil nad kirjutatud on.
Teksti loeti inglise keeles

Arthur Clarke`i esimene jutukogu, mis ühes järgmise - `Reach for Tomorrow`ga katab esimese loominguperioodi, jäädes viimasele minu tagasihoidliku subjektiivse arvamuse kohaselt küll tasemelt pisut alla.Autor on otsingulisim olnud ilmselt palas pealkirjaga `Second Dawn`, `Superiority` ning `The Sentinel` headus põhineb läbimõeldud ideedel, eelkirjutaja lemmiklood on heatasemelised, science fiction`ile tüüpilised puzzle`d. Veel leiab kogust paar meeleolukat kirjeldust ja täitematerjali. Vot nii.
Teksti loeti inglise keeles

Jutukogu lugedes tuleb endale meelde tuletada, et tegu on 40-ndate lõpus, 50-ndate alguses kirjutatud asjadega - siis olid ideed uued ja ulmekirjandus just selline. Pigem on tegemist norstalgilise ajaloomälestisega, mille lugemine on vältimatu ACC-d üheks lemmikuks pidades, kui haarava ja ümbritsevat unustama paneva elamusega. ACC ei kirjuta õnneks täielikku jama (viimast väidetakse mõne teose kohta, mida lugenud ei ole), hilisemaid teoseid lugenutele on teinekordki äratundmisrõõmu. Kuigi täna natuke naljakas - sajandi keskpaiga klassikalise ulme suurepärane näide.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: aprill 2021
märts 2021
veebruar 2021
jaanuar 2021
detsember 2020
november 2020

Autorite sildid: