Kasutajainfo

Arthur C. Clarke

16.12.1917-19.03.2008

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Arthur C. Clarke ·

The Deep Range

(romaan aastast 1957)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
2
0
1
0
0
Keskmine hinne
4.333
Arvustused (3)

See kuulub siis nende Arthur C. Clarke`i insenerromaanide hulka.

Algab üsna rahulikult: kellegi Walter Frankliniga on kosmoses miskit juhtunud. Talle siis soovitakse kardinaalset keskonnavahetust - minna meretöödele. Edasine ongi sihuke tootmis-tehniline romaan veealusest elust. Ajuti huvitavam, ajuti igavam.

Romaani ilmne pluss on see tuleviku ookeanihõlvamise entusiasm, ilmne pluss Clarke`ile. Usun, et just selle romaani avaldamine (ja Beljajevi taasavaldamise lubamine) põhjustasidki selle tohutu mereulme buumi 60ndate vene ulmes. Ka Strugatskid pole patust puhtad: meenutage juttu «Moby Dick» (ek. romaani «Tagasitulek» peatükk). Sihuke see Clarke`i «Süvakarjamaa» ongi, ainult et venib ning pikem on ka.

Tegelikult oli minu jaoks see «Süvakarjamaa» ääretult igav romaan, lõpuni ma end suisa närisin. Paneks kahe, aga mul on siiani meeles mõned üsna eredad hetked. Esiteks see religiooni jama ning mingi budisti külaskäik vaalafarmi, kus ta siis vabalt kõike filmis ning sellest pärastpoole ilgelt võika linateose kokku monteeris. Või siis see koht, kus Walter Franklin taas tähti vaatab... võimas oli. Vaat säherduste tugevate stseenide pärast minu hinne kolmeni tõusiski.

Raamat, mis millegagi meelde jääb on juba midagi väärt, ehk loen ka kunagi originaalis läbi? Romaan põhineb samanimelisel jutul, mis ilmus 1954. aastal inglise ajakirjas «Argosy». Ehk oleks pidanudki jutuga piirduma?

Teksti loeti vene keeles

"Viis" tuleb juba üksnes selle eest, et Meister oskas viis aastat enne "Hääletu kevade" ilmumist aimata, missugusi alatuid võtteid rohelised ... noh, pigem pseudorohelised ... oskavad oma eesmärkide saavutamiseks kasutada. Vt. ka Greenpeace, Thunberg jne. Ahjah, teose põhitoon on tugevalt mõjutatud tolleaegsest lootusest, nagu oleksid vaalalised intelligentsilt meiega kui mitte võrdväärsed, siis vähemalt lähedased.

Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: aprill 2021
märts 2021
veebruar 2021
jaanuar 2021
detsember 2020
november 2020

Autorite sildid: