Kasutajainfo

Arthur C. Clarke

16.12.1917-19.03.2008

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Arthur C. Clarke ·

A Walk in the Dark

(jutt aastast 1950)

ajakirjapublikatsioon: «Thrilling Wonder Stories» 1950; august
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
1
1
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (3)

Robert Armstrongil on kiire Galaktika äärealal paiknevalt planeedilt lahkumisega, kuid kuus miili enne terminaali jõudmist sureb välja tema liiklusvahend ning alustatud jalgsimatka muudab oluliselt ebameeldivamaks ülesöelnud valgusti, mille Robert traktorist planeedile iseloomuliku pilkase pimeduse tõrjumiseks kaasa haaras . Egas midagi, teekond jätkub täielikus pimeduses, aega ju veel natuke on. Hoopis vastikuks teeb mehe jaoks matka aga tasahilju meenuv eelmisel õhtul õllelauas kuuldud lugu, mille kohaselt ametlikult elutühjaks kuulutatud planeedil siiski mingid valgustkartvad koletised pesitsevad. Edasine teekond kujuneb väga raskeks, täis kuulatamisi ja võpatamisi. Ja see lõpp!Mul on tunne, et selle jutu puhul on kirjanik endale tüüpilise puändi väljamängimisega viimase lause viimases sõnas pisut liiale läinud. Mis siis ikkagi lõpuks saab? Okei, oletan kõige tõenäolisemat varianti. Muidu on lugu üsna hästi kirjutatud.
Teksti loeti inglise keeles

Ei meeldi mulle need lood, mille skeletiks on võetud miski sada korda ärakäiatud motiiv ning lihaks SF atribuutika, et "uudsust" lisada. Samuti jäi arusaamatuks, millst see elukas seal toitus, sest peategelase mõlgutused energia baasil elavatest olenditest ei sobinud teps mitte ta ilmselgelt karnivoorsete kihvadega. Parem, kui "Rescue Party", aga ikkagi suht nõrk.
Teksti loeti eesti keeles

Kuigi üldse mitte eriti clarke`ilik lugu, on see ometi pingestatult kirjutatud ja jääb küllalt pikaks ajaks kummitama. Isegi, kui lõpp on etteaimatav, hoiab pinget üleval see pisike lootus, et see siiski nii ei lähe...
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: märts 2021
veebruar 2021
jaanuar 2021
detsember 2020
november 2020
oktoober 2020

Autorite sildid: