Kasutajainfo

Wolfgang Jeschke

19.11.1936-10.06.2015

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Wolfgang Jeschke ·

Nekromanteion

(jutt aastast 1984)

eesti keeles: «Nekromanteion»
antoloogia «Nekromanteion» 2011

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
4
4
1
0
0
Keskmine hinne
4.333
Arvustused (9)

Lool on tugev kreeka koloriit juures. Võimalik, et kirjutatud konkreetselt mõne turismimulje põhjal.

Kreeka maakolkasse, sinna, kus muiste Styxi jõgi voolas, rajatakse isiksuste hoidla. S.o. inimeselt võetud maatriks, mis põhjal annab isikut füüsiliselt taasluua. Ka talupoeg, kelle maale hoidla ehitati, sai firma poolt tasuta salvestuse. Lugu kirjeldabki seda, kuidas aastate pärast perekond taas kokku saab. Ei ole lõbus lugu.

Teksti loeti saksa keeles

Hea lugu, milles kirjeldatud situatsioon post-küberpungi ajastul enam nii väga ulmeline ei tundugi. Pigem tõstab ihukarvad püsti... Autor jättis kasutamata võimaluse arendada mõtet, et uus lindistus tehakse patriarhi sünnipäevapeo lõpetuseks - nii et idee järgi siis moodustuks mingi jada kordadest, milleks ta ellu tagasi toodi. Lugu oleks veel karmim tulnud.
Teksti loeti inglise keeles

Tegelikult ei peaks tähtsust olema sellistel pisiasjadel nagu inimesest poole tunniga koopia tegemine, Aldebaranilt kohalike eluvormide transportimine või ajas edasi-tagasi rändamine. Aga ikka on. Need ei ole nimelt võimalikud. Aga lugeda nendest on ikkagi äärmiselt huvitav. Sellele loole andis värvi juurde kreeka setting, umbes nagu Durrelli Korfu-lood erakordselt perversses soustis. Isegi selline vähetähtis detail nagu mingi saksa milfi keppimine alguses lisas loole oma lisanüansi.Hea lugu.
Teksti loeti eesti keeles

Korralik ja talutav jutt, milles minu jaoks millestki puudu jäi ja midagi oli ülearu. Põhjamaade kirjanikud kirjutavad sageli Kreekast nn suvitusjutte, kohalikku kulinaariakoloriiti ja looduskirjeldusi oli siin rohkesti. Autoril on silma detailide jaoks ning tahtmist kirjanduslikult läbitunnetatuna edasi anda. Nähtub ka, et antoloogia "Nekromanteion" kaanekujundus on tehtud wikipedia samanimelise artikli pildi järgi - mis mõnevõrra seletab fakti, millest selline pöördeline hüpe Skarabeuse antoloogiasarja kaanekujunduste kvaliteedis.

Põhiline aga, miks jutt kolme saab, on see et perekondlikku sebimist oli liiga pikalt, jutu esimene kolmandik oli asjatult segane ja ei saanud nagu õigele soonele. Kui lõpus oleks mingi üllatus olnud või midagi jõhkramat, siis oleks "neli" ära tulnud. Aga ega mul sellele teksti muud ette heita ei ole, kui et see ei sundinud põnevusega edasi lugema.

Teksti loeti eesti keeles

Minule meeldis see lugu eelkõige settingu pärast. Kreeka oma perekondlike väärtuste ja traditsioonidega sobis selle jutu jaoks lausa ideaalselt. Meeldiv, rahulik ja unelev stiil, mis ilmselgelt pidi lugejat uinutama, et teda siis koleda lõpuga uuesti ärkvele ehmatada. Väga kiiduväärt ja oskuslik lähenemine, mis minu puhul kahjuks ei toiminud. Eeldasin midagi karmimat või süngemat. Praegusel kujul jättis soovida, kuid sellest hoolimata nelja saab kätte ikka.
Teksti loeti eesti keeles

Selles mõttes oli tegemist hea looga, et sain uinumiseelseteks mõtisklusteks kõvasti ainest. Maksimumhinnet aga ei saa — sellepärast, et kirjanik on natuke liiga palju vahtu sisse kirjutanud: no ei andnud midagi juurde need minevikupildikesed, perekonnaliikmete omavaheliste suhete kirjeldused ja muu tühi-tähi. Muidu aga hea lugu.
Teksti loeti eesti keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2022
august 2022
juuli 2022
juuni 2022
mai 2022
aprill 2022

Autorite sildid: