Kasutajainfo

Jack McDevitt

14.04.1935–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Jack McDevitt ·

The Hercules Text

(romaan aastast 1986)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
2
0
1
0
Keskmine hinne
3.333
Arvustused (3)

Pean tunnistama, et esialgu kavatsesin ma sellele jutule viie panna, kuid pärast mõningast seedimist otsustasin, et neli oleks siiski pisut õigem. Jutt ise on haaravalt kirjutatud ning läbiva teema taust on üsna originaalne. "The Hercules Text" on oma olemuselt üsna tüüpiline esmakontakti jutt. Mis aga asja omanäoliseks teeb on aga see, et ei proovitagi analüüsida kontakti ennast vaid pigem selle tagajärgi. Samas tuleb sealt ka välja selle romaani kõige ebameeldivam apsakas. Apsakas kujutab endast ilgelt tüüpilist pulpkirjanduse õilsat ning inimkonnale head soovivat alturistlikke munapeade kampa, kes asuvad saadetud signaale analüüsima ning lõpuks teksti lahti deshifreerima. Lisaks sellele on loomulikult kohal pahatahtlikud bürokraadid ning loomulikult (üllatus, üllatus) ka saamahimulised sõjardid, kes üritavad kogu värki pommidesse ümber konverteerida. Puhleeze! Õnneks kogu kamm eelpoolnimetatud indiviididega leiab aset alles päris lõpus ning kuna eelneva osa tase on niivõrd kõrge, siis esimese vaimustusega see muljet väga ära ei rikugi. Muide, raamatu huvitav osa on ka see, et tulnukad ise välja ei ilmugi, kogu tants käib aastatuhandete eest huupi kosmosesse saadetud sõnumite ümber.

Kui raamat ise on üsna loetav ja igal juhul soovitav läbi lugeda ei tasu oodata kaante vahel mingit actionit (üks, pisut veriseks kippuv, meeleavaldus välja arvata). Raamat areneb rahulikut tempoga ja mõneti isegi pisut liiga aeglaselt. Mul jäi esimese hooga mulje, et selle jutu sisu on esialgu mõeldud lühijutuna, mis kirjanikule endale niivõrd meeldima hakkas, et ta otsustas seda täispikkusega romaaniks välja venitada.
Teksti loeti inglise keeles

V2ga m6nusa pika algusega SF teos just selle otseseimas t2henduses. L6pp aga, mnjah, ei ole ei uudne, ega h2sti kirjutatud... Ehk oleks autor pidanud poole pealt pooleli j2tma ja ytlema, et nii... see mis edasi saab, ei ole oluline.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023

Autorite sildid: