Kasutajainfo

Robert Bloch

5.04.1917-23.09.1994

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Robert Bloch ·

That Hell-Bound Train

(jutt aastast 1958)

ajakirjapublikatsioon: «The Magazine of Fantasy and Science Fiction» 1958; september
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
3
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (3)

«Põrgurong» oli hulk aega ainuke Hugo-auhinna võitnud õudusjutt. Robert Blochile jäigi see ainukeseks Hugoks.

Loo peategelane on keegi Martin. Poisi isa oli raudteelane, kes kunagi rongi alla jäi. Poiss oli paras kaabakas, aga mingil hetkel hakkas teda närukaela ja hulguse elu ära tüütama ning... ning ühel ööl mööda raudteed kõndides kohtub ta kummalise rongi ja veel kummalisema rongisaatjaga. Rongi lõppjaamaks on Põrgu. Martin on sellel rongisaatjal (Saatan või mõni tema lähikondne) ammu sihikul kui «oma poiss» ja Martini eneseparandushoog pole talle üldsegi meele järgi. Tuleb eksinud hing taas oma leeri meelitada! Rongisaatja pakub lepingut lõpptingimusega... noh, see lõpp on teada-tuntud. Martin näitab üles hämmastavat leidlikkust – ta soovib, et kui talle tundub, et õndsusehetk on käes, siis ta saaks peatada aja, et see ilus hetk kestaks igavesti. Rongisaatja on tingimustega nõus, lüüakse käed ning minnakse lahku...

Kas Martin on tõesti esimene inimene, kes petab Põrgu saadikut? Rongisaatja sõnul pole see seni kellelgi õnnestunud. Kas siis seekord?

Õieti polegi tegu sajaprotsendilise õuduslooga... pigem humoorikas pajatus mitte päris maistest asjadest, nähtustest ja tegelastest.

GENIAALNE ja mitte nii sünge, kui Robert Blochi tavalooming!

Teksti loeti vene keeles

Hmm.. mina sain sellest justust kyll pisut teistmoodi aru kui Jyrka. Kas see vagunisaatjast põrguline mitte algusest peale omale pihku ei itsitanud? See selleks, jutt oli kahtlemata hea. Ka minu meelest polnud tegemist õudukaga vaid lihtsalt hea looga.
Teksti loeti inglise keeles

Minu arust itsitas see Konduktor alguses pihku küll, kui aja peatamiseks kella andis, aga Martinil õnnestus teda ikkagi tillist tõmmata. Lõpplahendus oli ootamatu, äkiline ja väga minu personaalse maitse järgi. Mis võiks sellisest sõidust lahedam olla...

Lühiproosa Hugo 1959. aastal on igati ära teenitud. Ma ei saa aru, kust otsast see lugu horror on, pigem jah mõningase fantastilise elemendiga õpetuslugu.

Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: oktoober 2021
september 2021
august 2021
juuli 2021
juuni 2021
mai 2021

Autorite sildid: