Kasutajainfo

Ursula K. Le Guin

21.10.1929-22.01.2018

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Ursula K. Le Guin ·

Gifts

(romaan aastast 2002)

Hinne
Hindajaid
0
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (1)

Järjekordne erinevate kultuuride kokkupõrge ULG sulest, sedakorda vihaste ja kangekaelsete mägilaste ja tsiviliseeritud lauskmaaelanike vahel + põlvkondade konflikt ka veel juurde.
Mägilastel on kardetud anne -- või pigem needus, nagu osad õnnistatud seda võtavad -- üleloomulik võime, erinevatel klannidel erinev. Mõni oskab loomi käskida, mõni pilguga teisi pimedaks muuta, mõni ära kaetada. Anne on üldjuhul kahjutekitav. Klannidevaheline läbisaamine ei ole just hea. Loo peategelasel ei ole annet, sest tema ema oli pärit lauskmaalt, kuid ande säilitamiseks ja ka selle tugevdamiseks abiellutakse klannides traditsiooniliselt vaid oma hõimlastega. Mägedesse eksib üks lauskmaalt pärit hulkur, kelle juttudest peategelane saab kahtluseiva, et annet saaks kasutada ka teistmoodi -- näiteks pilguga kõikide asjade ühtmoodi lihtviisilise purustamise asemel hoopis selektiivset peent äralõikamist kasutava kirurgi või kiviraidurina töötades. Või annet üldse mitte kasutades. Mõtted, mis sajandeid omavahel ühtviisi krillinud klannides just eriti meeltmööda ei ole.

Ehk lühidalt kokku võttes, pikalt omas rasvas praadinud kogukond läheb lõpuks hapuks. Ei kuulu ULGi parimate tööde hulka, ent lugemisele kulutatud aega raisatuks lugeda ei saa. 4+

Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: mai 2022
aprill 2022
märts 2022
veebruar 2022
jaanuar 2022
detsember 2021

Autorite sildid: