Kasutajainfo

Ursula K. Le Guin

21.10.1929-22.01.2018

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Ursula K. Le Guin ·

Dragonfly

(lühiromaan aastast 1998)

eesti keeles: «Kiil»
Ursula K. Le Guin «Meremaa jutud» 2012

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
5
0
1
0
0
Keskmine hinne
4.667
Arvustused (6)

Järg "Meremaa" sarjale.Tegevus toimub peale viimase raamatu, "Tehanu", sündmusi.Peategelaseks Way saarelt pärit tüdruk, kes saab omale nimeks Iria.Iria tunneb endas mingit tahet või soovi saavutada midagi, millel ta ei oska ise nime andagi.Kui saarele saabub võlur Roke saarelt, saab Iria oma soovile ka sisu:õppida võlukunsti.Kuigi naistele on Võlurite Kool keelatud, proovib Iria siiski sinna õppima asuda, jagades sellega üheksa peavõlurit kahte leeri.Neli neist tunnevad, et midagi on vaja muuta, kuna asjad Meremaal ei ole päris korras.Viis võlurit, eesotsas "Kaugeimas Kaldas" surnud olnud Therioniga tahavad teda tagasi koju saata.Kulminatsioon toimub kogu Meremaa keskuses, Roke saare pühas Hiies.Iria muutub loheks, hävitab teda eemaldada püüdnud Therioni ja lendab läände, teiste lohede juurde, et püüda taas ühendada inimesed ja lohed, kes olid kunagi olnud üks rass.
Teksti loeti inglise keeles

Esimene arvustaja on sisu kohta juba kõik, absoluutselt kõik, ära öelnud ning sellel peatuda pole enam mõtet. Mõned märkused siiski. Otsene järg "Tehanule". Nii stiililiselt kui ka sisuliselt, kuigi hoopis teise peategelasega. Keskseks teemaks naiste õigused meeste poolt domineeritud maailmas. Ühesõnaga feminism. Kindlasti ei kuulu see valdkond minu lemmikute hulka kirjanduses, kuid Le Guini käsitlus mulle isegi meeldis. Eelkõige sellepärast, et ta pole lugu ära unustanud. Paljud autorid teevad selle vea, et hakkavad oma idieoloogiast jahuma ning süžee kaob kogu selle sõnavahu sisse ära. Le Guinil õnnestub seda probleemi selles jutus vältida ning tulemuseks on täiesti nauditav kirjatükk. Viis
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: oktoober 2019
september 2019
august 2019
juuli 2019
juuni 2019
mai 2019

Autorite sildid: