Kasutajainfo

Sergei Lukjanenko

11.04.1968-

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Sergei Lukjanenko ·

Novõi Dozor

(romaan aastast 2012)

Sarjad:
Hinne
Hindajaid
0
2
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (2)

Häda muidugi selles, et autor ei planeerinud sarja nii pikana. Ühtlase arengu asemel tuli siis nüüd midagi eriti uhket punnitada, aga mida teha, kui kõik on juba varem ära öeldud. Tagaajamised ei kuku enam põnevad välja, mõtisklused pole eriti originaalsed ja ka sündmuskohad ei haara kaasa.

Selle raamatu teemaks on siis prohvetid ja ennustused. Mis pole ju paha. Iidsetest aegadest saadik on arutatud, kas prohvet näeb tulevikku või määrab selle oma ennustusega. Oli see näiteks ju ka Düüni põhiteemaks jne. Selgub, et Hämariku personifikatsioon Tiiger (jah, Blake`i Tiiger) käib prohveteid kiusamas. Miks just, jääb natuke segaseks ka pärast lõputuid arutlusi, aga üldiselt nagu selleks, et inimkond nõristaks endast välja rohkem emotsioone, millest Hämarik toitub. Ju siis mõned ennustused aitavad sellele rohkem kaasa ja mõned jälle üldse mitte. Mõnda prohvetit tuleb ärgitada ennustust inimestele kuulutama ja mõni jälle enne nahka panna, kui ta midagi kuulutada jõuab.

Veel on arutlusi Venemaa saatuse üle, inimeste ja Teiste ümber - aga vaene Anton pole ju algusest peale erilise nutikusega hiilanud. Peale paari episoodilise postimiilitsa eriti nagu uusi tegelasi pole, aetakse läbi vanadega - kolmandast osast tuttav Las töötab nüüd samuti Dozoris ja otsustab lasta end ristida jne. Ei, kokkuvõttes ei ole väga hull, umbes veerandi jagu oli päris huvitav lugeda ja Dozoride maailm on ju sümpaatne. Aga kindlasti ei tohiks Dozori sarjaga tutvumist sellest osast alustada.

Teksti loeti vene keeles

Lugu oli huvitav, kuid häiris vaid autori vana harjumus täita raamatu ruumi sellega, et võrdles igal võimalikul juhul "meie vene ..." käitumist-majandust-poliitikat-inimest-tõekspidamist-arengut välismaisega. See pidev võrdlemine oli enamasti irooniline ja "meie vene ..." kahjuks, kuid arvan, et enamike lugejate jaoks suhteliselt igav lugemisvara. Seetõttu hinne pool palli alla.
Teksti loeti inglise keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: jaanuar 2023
detsember 2022
november 2022
oktoober 2022
september 2022
august 2022

Autorite sildid: