Kasutajainfo

Sergei Lukjanenko

11.04.1968–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Sergei Lukjanenko ·

Skazka o truslivom portnjažke

(jutt aastast 2008)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
0
0
0
0
Keskmine hinne
5.0
Arvustused (1)

Kunagi valitses planeet Maad haldjarahvas (loe: elfid). Siis lendasid nad tähtedele ning võtsid lohed, orkid ja päkapikud samuti kaasa.

Nüüd tulid nad koos oma teenrite lohede, orkide ja päkapikkudega Maale tagasi ning pärast lühikest ja võidukat sõda alistasid inimkonna.

Jutu (või muinasjutu) peategelaseks on rätsep Ivan, keda külastab elfist Metsa Kommander ning avaldab soovi, et rätsep õmbleks talle balliks piduliku mundri. Et siis üsna imelik värk: kõrges auastmes elf (kes näeb välja kui segavereline) ning käitub ka üsna (südamlikult ja) inimlikult.

Rätsep Ivan on muidugi nõus, sest kuidas sa keeldud ning pealegi on antud rätsep üsna kollabratsionistlik mees. Seda arvas kunagi Ivani tütar ning seda ütleb talle ka naabrimees Leonid, kes ärgitab rätseppa mundri valmimist saboteerima.

Tegelikult on aga kõik märksa keerulisem. Rätsep Ivan on murtud mees, kelle tütar hukati ja kelle naine end üles poos. Naabrimees Leonid on põrandaalusest vastupanuliikumisest, kes tahab Ivani omil eesmärgil ballile sokutada. Elf on aga...

Sergei Lukjanenko uuemad jutud pole just alati kõikse paremad olnud. Ja see on veel suisa leebe hinnang! Jutt «Сказка о трусливом портняжке» sunnib aga autorile paljut andestama. Leidlik, läbimõeldud, uusi lähenemisnurki avav – kiitmist võiks veel pikalt samas vaimus jätkata. Eraldi märgiks ära, et üsna paroodiamaigulisena alanud jutt muutub sündmustiku arenedes suisa tõsiseks tekstiks. Hindeks viis selle kõige klaarimal kujul.

Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023
november 2023
oktoober 2023
september 2023

Autorite sildid: