Kasutajainfo

Sergei Lukjanenko

11.04.1968–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Sergei Lukjanenko · Nick Perumov ·

Ne vremja dlja drakonov

(romaan aastast 1997)

Hinne
Hindajaid
0
3
0
2
0
Keskmine hinne
3.2
Arvustused (5)

Üldkontseptsioon on korralik. On Pahupool (=Iznanka), st. meie maailm. Pahupooles ei ole maagiat, valitseb teadus ja ratsionalism. On Keskmaa – maailm, kus on nii maagiat kui ka meie mõistes tehnikat (raudteed, metallurgia, elekter). Keskmaal elavad elfid, kääbikud, päkapikud ja võlurid (=maagid). Maagid on kunagi ammu ühiselt kukutanud Keskmaad valitsenud lohe. Lohe mitte ainult ei valitsenud, vaid ka kaitses Keskmaad. Meie maailmast suudavad sellele võlumaale siirduda vaid need, kes tunnevad end siin võõrastena. Nemad ei kujuta ohtu Keskmaale, nad kohanevad ja leiavad seal rakendust. Kuid on olemas ka kolmas maailm, maailm, kus toimib üksnes maagia ja nõidus. Heidikud sellest maailmas rakendavad Keskmaal maagiat. Võlurid ja maagid on pärit tollest kolmandast maailmast. Tolle kolmanda maailma elanikud on püüdnud korduvalt vallutada Keskmaad, kuid ühisel jõul on lohe ja maagid kõik vallutuskatsed tagasi löönud.

Romaan algab sellega, kus üks tavaline noor Moskva arst ei kohane kohe mitte igapäevaeluga. Asjad lihtsalt ei allu talle. Teejuht viib ta siit maailmast Keskmaale. Viktorit ründavad millegipärast mitmesugused maagid. Selgub, et ta ei ole tavaline Pahupoolelt lahkunu. Tal on üllatavaid võimeid, millega nurjab kõik maagide rünnakud. Romaani algul selgub, et Keskmaad ähvardab hirmus rünnak sellest Kolmandast maagia maailmast. Osa maage on appi kutsunud lohe. Teised on Lohe vastased ja on Pahupoolelt kutsunud Lohetapja.Endalegi üllatuseks selgub Viktorile, et temast peab saama Lohetapja. Ka raamatu esimene viiendik, mida siinkohal lühidalt refereerisin, on meeldiv.

Üldkokkuvõttes annan hindeks siiski nelja, sest mind kui paadunud realisti ei köitnud need imelised muutused Viktoris. Saan küll aru, et muinasjutt ja puha, aga... ei tundnud imetlust ega vaimustust. Neli, mis neli.
Teksti loeti vene keeles

Sisust Arvi juba rääkis päris põhjalikult. Lisaks siia, et Keskmaa maagid on jaotatud klannideks: neli stiihiate (õhk, tuli, vesi, maa), ülejäänud tootemite (kassid, karud jne.) järgi ning oskused on seotud eeskätt klannide eripäradega. Kui stiihiate maagide omadused olid esitatud küllaltki sirgjooneliselt (st. Õhu klann valitses just õhku, tuuli jne), siis loomade klannidega korral tulid esile just antud loomadele iseäralikud omadused. Kasside klanni juht õnnestus autoril minu meelest erakordselt ilusti.

Torkas silma vihje Amberi üheksale printsile - õhu sõjameeste juhid olid Eric ja Korwin (kes enne lahingut pani selga musta-hõbedased riided!), hiljem kutsuti appi ka veel seitse venda (kelle nimed suurelt jaolt langesid kokku või olid seotud Amberi printside nimedega). Sellega vihje ka piirdus ja selle eesmärk jäigi mulle arusaamatuks. Igatahes paistab, et Venemaal Zheljazny`t tuntakse, olen varemgi kohanud taolisi seoseid tänapäeva vene ulmes.

Kokkuvõttes igati tubli, lausa plussiga neli, viiest jääb siiski midagi puudu.

Teksti loeti vene keeles

Tükk aega hoidsin eemale sellest teosest, kuigi mõlemad autorid kuuluvad mu lemmikute hulka. Ilmselt kartsin pettuda, sest ootused olid suured.

Raamat hakkas kuidagi aeglaselt pihta ja lõpp läks IMHO natuke liiga kiireks. Aga muidu olid ilusasti tasakaalus aeglased unenägude osad ja kiiremad action stseenid.

Amberi vihjet ma tähele ei pannud, aga toses oli ka küllaltki lõbus vihje (IMHO) JRRT loomingule. Sarnaseid lühivihjeid lääne klassikutele on vähemalt Lukjanenko hiljemgi kasutanud, näiteks "Genomis" Bujoldile.

Huvitava maailmaga, aga natuke liiga etteaimatava lõpuga teos. Teosega sarnast maailma (tööstusrevolutsioon fantasy maailmas) on kasutatud ka mujal, näiteks arvutimängude loomisel ("Arcanum")

Teksti loeti vene keeles

Maailm kus tegevus toimus oli huvitav aga mingit põnevat tegevust ei toimunud. Algus kuni rongi peale minekuni tundus justkui lubavat kiiret ja põnevat seiklust aga edasi jäi asi kuidagi staatiliseks. Mingeid pöördeid tegevuses ei toimunud, kõik sujus rahulikult oma ettemääratud lõpuni. Igav.
Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: