Vaat selline on antud romaani esimene lõik! Ning tekst jätkub niisama julmküünilises stiilis.
Edasi selgub, et Kay Dachile ei meeldi ka kui teda tapetakse ning mis kõikse küünilisem – Kay Dachi kavatseb maha lasta mingi jõmpsikas, kelle õe Kay Dach kogemata maandumisel plasmajoaga lömastas. Jõmpsikas lasebki Kay Dachi maha, seega algab «Unelmate rada» (nagu hulk teisigi häid tekste) peakangelase surmaga.
Kuid selles maailmas pole surm lõplik – isikud, kellel aTan on makstud, neil isikutel on võimalus aTani Keskustes taas ellu ärgata. Mis asi on aTan? Tehnoloogiline surematus. Inimeselt võetakse teadvuse ja keha matriits ning surmahetkel saab aTani Keskus signaali, et antud matriitsi kandja on surnud. Keskuses äratatakse isik arhiveeritud matriitsi alusel taas ellu... elustub inimene aga sellises vanuses, millises võeti viimane matriits.
Kahjuks oli Kay Dachil aTan pikendamata... miskipärast ta siiski elustati... ning elustati Terral universumi ainukesel personaalsel aTan seadmel, Curtis Van Curtise palees. Teadmiseks võhikutele, Curtis Van Curtis oligi see inimene, kes sai võõrastelt aTan-tehnoloogia ning lihvis selle täiuseni ning tänu sellele on inimestel surematus.
Curtis Van Curtis on leidnud universumist veel ühe artefakti – nn Unelmate raja. Ise ei saa ta kahjuks planeedile Graal minna, sest sedavõrd oluline isik ei saa märkamatult kuhugi minna. Van Curtis palkabki Kay Dachi kaitsma oma poega Arthurit, kes peab jõudma planeedile Graal ja leidma Unelmate raja.
Romaan ongi Kay Dachi ja Curtis-noorema retk läbi värvika universumi planeedi Graal suunas, kannul miski poolhull eriteenistuse naisagent oma mitutkarva (mehhanist, bulrati, mekonglane) mõrtsukate jõuguga.Väärt romaan, mida ma olen ainuüksi sel aastal juba kaks korda lugenud. Soovitan kindlasti lugeda!!!
Romaani esmatrüki «kohitsetud» versioon on ka wõrgus kättesaadav. Ise lugesin küll eelmisel aastal ilmunud Anatoli Duboviki hea kaanekujundusega ja Vsevolod Martõnenko suurepäraste illustratsioonidega täielikku uusväljaannet.