Kasutajainfo

Sergei Lukjanenko

11.04.1968–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Sergei Lukjanenko ·

Stroika veka

(jutt aastast 2003)

ajakirjapublikatsioon: «Jesli» 2003; nr. 5
Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
1
0
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (1)

Petrovitshil ja Lvovitshil on oma väike ehitusfirma. Kontor soodsa koha peal - geostatsionaarselk orbiidil, Coca Cola ladude ja radioaktiivsete jäätmete ymbertöötlemise vabriku vahel. Päikesesysteemi piires ehitamise litsents võeti neilt kyll ära ja nyyd on meeste firma parasjagu virelevas seisundis.

Yhel ilusal päeval aga tormab Petrovitsh röömsalt kontorisse ja teatab et laekus tellimus! Keegi kindral tahab oma planeedile suurt sanatooriumi, sajale tuhandele inimesele. Mehed kergelt hämmelduses - tolle planeedi elanikond tervikuna on napilt miljon. Pealegi tahetakse toda sanatooriumi mitte ilusa plamidega varustatud troopilise saare peale vaid kusagile tundrasse.. Kindral aga jääb endale kindlaks - nende rahvas on hästi karastatud ja eelistab teenitud puhkust just säärastes karmides looduslikes tingimustes. Ja veel, peaasi et uksed puhketubadel oleksid paksust rauast ja kindlate lukkudega..

Säärase humoreski ajendiks olla autori korteris hiljuti läbiviidud remont. Nii et omamoodi.. olmeline hoiatusromaan miniatuuris. Pluss vististi kerge paroodia Sheckley Arnoldi ja-mis-selle-teise-mehe-nimi-nyyd-oligi duole. Samas on see lugu selline.. hästi tavaline. Sääraseid on venemaal kirjutanud ja kirjutatud sadu. Kui autori nime kaane peal poleks - kehitaks õlgu ja ega ei ytleks kyll et see Lukjanenko sulest on. Veel, mispärast see jutt kogumikus "Gadzet" esimesel kohal on jääb kergeks mõistatuseks - kogumikku sisse elamiseks oli seal märksa väärilisemaid lugusid.

Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024
detsember 2023
november 2023

Autorite sildid: