Kasutajainfo

Sergei Lukjanenko

11.04.1968–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Sergei Lukjanenko ·

Ahaulja Ljaljapta

(jutt aastast 2001)

ajakirjapublikatsioon: «Vodka» 2001; nr. 7
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
0
3
1
0
0
Keskmine hinne
3.75
Arvustused (4)

Rikas vene turist Pavel rändab koos giidiga mööda Tshiilit. On sedaviisi juba hea mitu nädalat ringi sõitnud, lõpuks jõuavad mingisse väikelinna. Giid, hakkaja noormees nagu ta on, ostab omale turulut vana indiaanlase käest naljaka karvase ahvikäpa. Indiaanlane ytleb, et see olla ahaulja ljaljapta.

Pavel, hariduselt bioloog, vaatab seda käppa ja teatab et tegemist on ilmse võltsinguga. Käpal on kuus sõrme (nendest kaks pöialt) ja ebaharilik number sõrmelylisid. Säärast looma looduses ei eksisteeri. Õhtu otsa istuvad mehed hotellitoas ja uurivad luubiga seda käppa. Mingeid õmblusi ega muid võltsimise tundemärke nad avastada ei suuda. Järgmisel päeval lähevad turule, indiaanlasepapit otsima…

Hea kergelt loetav meelelahutuslik jutuke, mõnusa humoristliku puändiga ja puha.

Jutt on väljas autori kodulehekyljel.

Teksti loeti vene keeles

Tõesti mõnus jutt. Lahedaltkulgev. Ainult lõpp on selline etteaimatavalt väljaimetud. Justkui oleks autor asja kirja pannud ja siis, lõpuga rahul olemata selle sahtlisse unustanud. Mõni aasta hiljem leidis ta jutu sahtleid koristades üles ja üritas veelkord paremat lõppu leida. Ei leidnud. Lõi käega. Riputas ilmarahvale vaatamiseks välja. Lõpu eest nelja panengi.
Teksti loeti vene keeles

Hea idee – totakas teostus!

Klassikaline näide sellest, kuidas ei autor ei anna aru, et mida ta teha kavatseb. Idee oleks sobinud leidlikule ulmehumoreskile... sellisele, milliste kirjutamisega Robert Sheckley omal ajal kuulsust kogus. Teostus on aga selline tüüpiline venelaslik jura, kus isegi tobenaljakasse humoreski püütakse mingit sügavat ja inimlikku mõõdet vedada. Meister suudab loomulikult kõike, aga Sergei Lukjanenko on siiski vaid ulmekirjanik ning säherdune materjalide ja stiilide segamine käib tal lihtsalt üle võimete.

Hinne oleks võinud isegi hiidpika miinusega neli olla... oleks võinud, kui ma oleks seda wõrgust lugenud. Siis oleks ma autorile ehk isegi andestanud, et ta viskas mingi visandi nälginud fännide ahnete lõugade vahele – fännid on ju selline ablas kari, kes iga pasa alla kugistab! Minul on aga säilinud elementaarne maitse ning lugesin ma seda teksti hoopistükkis raamatust. Võtan arvesse enda rikkumata maitset ja avaldamiskohta ning panen väga nõrga kolme.

Iga mustandit EI PEA avaldama!

Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: