Kasutajainfo

Sergei Lukjanenko

11.04.1968–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Sergei Lukjanenko ·

Tantsõ na snegu

(romaan aastast 2001)

Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
3
3
0
0
0
Keskmine hinne
4.5
Arvustused (6)

Romaani tegevus toimub kauges tulevikus. Inimesed on laiali rännanud mitmesse maailma, igaüks oma ajaloo ja saatusega. Kuigi kõik maailmad on väga erinevate elamistingimustega ja seadusandlusega, kuulub üldine juhtimine Imperaatorile. Peale "riiklike" korravalvurite eksisteerivad ka nn. faagid - geneetiliselt valitud ja eritreeningu saanud inimesd, kes ei allu otseslt ühelegi maalmale ega ka Imperaatorile, ja kes valvavad korra järgi, püüdes mingil moel mitte silma torgata. Oma nimetusegi on nad saanud bakteriofaagide järgi, mis võitlevad organismis sissetunginud bakteritega.

Üks maailmatest on alustanud naabermaailmate alistamist, mis näeb välja kui vabatahtlik liitumine, kuid tegelikult on vallutus. Romaani tegevus algabki veidi enne järjekordset vallutust, peategelasteks üks vallutatava planeedi poiss Tikkirei ja faagid.

Seda romaani võiks lugeda kosmoseooperiks. Kuid tegelaste kannatused ja valikud tuletasid aeg-ajald meelde Gromovit oma musta värviga. Romaani esimene osa on ilmunud ka eraldi lühiromaanina ja on ka BAASis arvustatud (tasub vaadata).

Kokkuvõttes jälle üks väga hea lugu Lukjanenkolt.

Teksti loeti vene keeles

Vormistuselt kerge, Heinleini juveniilide stiilis kosmoseooper, jedi ryytlitega ja puha. Mõnusasti läbi põimitud kõige vajalikuga mis hea romaani heaks teevad. Erakordselt sympaatne raamat.
Teksti loeti vene keeles

Raamat oli väga hea peaaegu kuni lõpuni. Lõpus tekkis umbes sarnane tunne nagu linija grjoz-i lugedes. Asi läks kuidagi ülepingutatult "üliulmeliseks". Sellest ka neli. Tuhanded kloonid, erinevast soost ühe ja sama inimese omad, kogu see värk - sai minu arust käsitletud liiga kiiresti. Lukjanenko kellele tavaliselt meeldib kangesti filosofeerida, libises selest osast ruttu ning kokkuvõtlikult üle ja vahest seepärast ei tundunudki see mulle usutavana. Aga muidu oli hea.
Teksti loeti vene keeles

Heal tasemel kosmoseooper. Minul tekkis tunne, et tegevus toimub Lukjanenko romaaniga "Genom" samas maailmas. Ma ei suutnud küll esimesel lugemisel mõista, kas tegemist oli "Genomiga" võrreldes mineviku või tulevikuga aga maailma ülesehitus ning tulnukate rassidenimetused ja kirjeldused olid väga sarnased.

"Zvjozdnõi labirint" sarja väljaande kaanel oleva teksti põhkjal pidin äärepealt teose ostmata jätma, aga õnneks pole selle tegeliku sisuga praktiliselt mingit pistmist. Olles teose 1 päevaga läbi lugenud (neelanud) ei ole minu jaoks muud võimalikku hinnet kui 5.

Teksti loeti vene keeles

Kohe peale esimest lugemist tahtsin asjale BAAS`i viie ära panna. Isegi juba käsi t6usis ja siis... miski hakkas kripeldama. Otsustasin asjal terakene laagerdada lasta. Laagerdas, lugesin yle. Ei noh, hea on ta ikka kyll, mis seda salata. Paraku kaalumisel tema tshimarukene kergeks jäi ja nii tulebki selline tugevama poolne neli. Minu peamine etteheide on ilane moraliseerimine romaani l6pus ja see oli suuteline kogu head muljet rikkuma. Ehk ka kohatine suh suur toemamine ja m6ningate asjade pidev nämmutamine. Lugeda soovitan siiski k6igil, sest suht nutikalt oli sisse toodud m6neltki poolt vihjeid klassikalistele fantasy ja ulmeteostele ja äratundmisr66mu oli kyllaga.
L6ppkokkuv6ttes n6ustun Avoga, kes ytleb, et tegu on VÄGA sympaatse raamatuga. T6enäoliselt tuleb ysna pea aeg, kus ma selle jälle kätte v6tan ja selliseid raamatuid ei olegi nii palju. Sellest hoolimata on minu otsus karm: tugev neli.
Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: