Kasutajainfo

Sergei Lukjanenko

11.04.1968–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Sergei Lukjanenko ·

Fugu v mundire

(jutt aastast 1993)

ajakirjapublikatsioon: «Mirõ [Kasahstan]» 1993; nr. 2
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
2
4
0
0
0
Keskmine hinne
4.333
Arvustused (6)

Seda juttu on autor ise nõnda kommenteerinud, et ta soovis kirjutada lugu, mis vastaks teatavat tüüpi populaarsete lugude kaanonile. Kirjutas loo kähku valmis... jutt sai kiirelt populaarseks ning võitis ka Interpresskoni auhinna, kui aastate 1993-94 parim jutt... seega täistabamus.

Tegevuspaigaks on Jaapani alluvusse läinud Venemaa.

Kuidas sai säärane asi juhtuda? Lihtsalt! 1992. aasta Kurillide referendumil, pani mingi naljahammas hääletuslehele kirja ka kolmanda punkti... et Vene Föderatsioon läheb täies koosseisus Jaapani alluvusse... duumasaadikud naersid head nalja ning kolmas punkt läks käiku enam kui 90% häältega!!!

Jutu tegelasteks on kaks vene noormeest, kes ehitavad neid jaapanlaste kivirahnudega dekoratiivaedu.

Jutt kirjeldabki nende uusjaapanlaste eluolu ning tegemisi, lisapinget annab ühe noormehe kätte sattunud ümbrik, mida saab minevikku saata...

Saadab ta selle minevikku?... annab ta selle mõnele teisele, kes seda tema käest palub?...

Võimas lugu, mida soovitan vaid tõelisele gurmaanile!!!

Loomulikult ka wõrgust saadaval.

Teksti loeti vene keeles

Mitte, et ei oleks meeldinud...Aga kirjutamisstiil oli kuidagi liiga pretensioonikas ja sürrealistlik. Lukjanenko on vist ise Kasahstanist pärit, sellest ka se Oriendi-huvi ja olme tundmine. Vist on ka A.Strugatski jaapani filoloogiataust Vene ulmet kõvasti mõjutanud. Lukjanenko on aga kindlasti kõva tegija. "Fugu`s" sõnu ei raisata, kõik on täpselt paigas, hoolega kaalutud - kiiresti vahelduvad episoodid, mis ei veni - kõike just täpselt niipalju kui vaja. Meeldis, aga "neli".
Teksti loeti vene keeles

Korraldati referendum Kuriili saarte kuuluvusest. Naljahambad parlamendist panid sisse ka variandi: "Olen selle poolt, et anda Venemaa Jaapani suveriniteedi alla." Ja loo alguseks on Vene Föderatsioon juba kaks aastat kuulunud Tõusva Päikese Maale. Valera ja Sergei ehitavad rikastele jaapanlastele Kivide Aedu ning on eluga rahul. Sergeil on ümbrik, mille võib saata minevikku. Ilmselt olengi lugenud Sergei kirja. Arusaamatuks jäi viimase poole lehekülje vajalikkus. Lugu võinuks lõppeda kirja ärasaatmisega. Seepärast 4.
Teksti loeti vene keeles

Oijah, jälle hea kõhutäie naerda saanud. Mõnus, syrrealistlik jutuke, lõpp vajus ehk natuke ära. Neli pluss.
Teksti loeti vene keeles

Sünnipäevakingiks autorile on väärt jutu arvustus.

Venemaale on saabunud üleüldine õnn Jaapani võimu alla mineku näol. Valitseb looduse- ja luulearmastus ning üliviisakad on isegi mafioosod, kuigi nad jutustajale enne ja pärast vestlust mingi toruga vastu pead annavad.
Lõpetus peab vist kujutama enesetapukatset vene ruleti näol. Nii et lugege, nalja on nabani. Ja allapoole naba.

Teksti loeti vene keeles

Ausalt öeldes ootasin varasemate arvustajate kiidusaju järel midagi enamat, mis ehk võib ka olla põhiline põhjus, miks lugu mult mingil juhul üle 4 välja ei pigista. Venemaa üleminek Jaapani alla on iseenesest ju vahva mõte ja omamoodi plusspunkti andis loole minu jaoks ka jahumine ühe Dicki teatud kirjutise ümber. Ja ümbriku idee oli vahva. Ja mõned väga head killud olid. Ja see endiste venemaalaste nimetamine uusjaapanlasteks oli vaimukas. Aga minu jaoks rikkus elamuse ära mõttetu lõpuponnistus. Sisuliselt sai ju punkt eelmise lõigu lõpuga ära pandud. Ja see kirjutamise stiil… noh, teatud populaarsete lugude kaanonile vastamise taotlus (või kuidas see oligi) pole minu jaoks piisava vabandus. Lukjanenkol on paremaid ja halvemaid lugusid. See pole üks neist.
Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024
jaanuar 2024

Autorite sildid: