Kasutajainfo

Sergei Lukjanenko

11.04.1968–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Sergei Lukjanenko ·

Hozjain Dorog

(jutt aastast 1997)

Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
4
0
0
0
Keskmine hinne
4.2
Arvustused (5)

Lugu mehest, kes on on rändajaks Teel. Tee viib läbi kõrbe, läbi üksikute oaaside, harvade kylade ja mahajäetud linnade. Teelt kõrvale pöörata mees ei saa. Ei ole lubatud.

Aegajalt ristuvad Teega teised, teiste Teed. Ka nemad on oma Teede kylge kinnistatud. Kuid meie kangelasel on Anne - kohates ristmikel teisi, võib nad nende teede piiridest vabastada. Aidata neil otsida teisi Teid.

Yhes oaasis kohtab mees posikest nimega Tim. Poiss yhineb mehega, et otsida omale uut Teed. Siis selgub, et ka poisil on oma Anne..

Selline armas, kohati ehk symbolismusega pisut yle pingutav jutuke. Kah yks nondest kolmest esimesest Lukjanenko esimesest jutust. Tõsi kyll, põhjalikult ymber ja pikemaks kirjutatud vormis.

Teksti loeti vene keeles

Üks kolmest Sergei Lukjanenko esimesest jutust... tõsi 1997. aastal ilmus siiski juba küpse autori poolt ülekirjutatud versioon...

Umbne ja hägune lugu, minu meelest! On mingi mees, kel on And... on teed, on oaas, on teekond, on mingi paha (deemon) jne. Tinglik ja pretensioonikas fantasy, mis püüab veel ka hästi filosoofiline olla.

Seda juttu lugedes sai mulle selgeks Sergei Lukjanenko kõige tugevam külg – oskus pajatada lugu! Kui Lukjanenko pajatab ükstaskõik kui keerulist lugu – on hästi; kui ta aga hakkab sinna juurde veel miskit põhjapanevat seletama – siis on kuri karjas, sest IMHO pole Lukjanenko filosoof!

Oma nõrga nelja võlgneb see tekst vaid autori loojakogemuse lühidusele ja lõpule. Mingit objektiivset põhjust neljaks ei ole!

Võimalik, et teised lugejad arvavad muudmoodi... neile siis tekst siitkohast!

PS: Avo Nappo oletused antud teksti ja jutu «Za lesom, gde podlõi vrag...» seostest tunduvad mulle aga pisut liialdatud olevat. Jah, mõlemas jutus on poisi nimi Tim ning nood on järjest kirjutatud kah, kuid autor ei näi neid ise üheks sarjaks pidavat...

Teksti loeti vene keeles

Hea lugu, aga viiest jääb ikka midagi puudu. Tõepoolest sümbolismiga veidi üle pingutatud, pealegi on Lukjanenkol palju paremaid lugusid, kõrgemaid hindeid tuleb neile hoida.
Teksti loeti vene keeles

Sümbolism mulle eriti ei istu, kuigi minu keskmine hinne Tuglasele on 4,5. See oleks nagu "Noor-Eestis" avaldatud. Lõpetus on imelik. No kelle saatust siis Lukjanenko lugemine ikka muudab. Kirjutanuks parem, et Tim kasvas suureks ja sai ulmekirjanikuks. Teisi kättpidi enda järel tirida -- seda mõistab Lukjanenko hästi.
Teksti loeti vene keeles

Kui teile on alati meeldinud sümbolistlikus vormis kirja pandud mõtisklused inimolemuse üle, siis võtke selle jutu lugemine ette ja te leiate eest täpselt selle, mida te arvasite eest leidvat (on see hea või halb, on juba omaette küsimus).

Elu on näidanud, et tihti on mõistlik rääkida selle ilma lihtsatest asjadest keeruliselt (sest inimesed ei taha enesele ligi lasta lihtsalt kirja pandud lihtsaid tõdesid, pidades neid naivistlikeks) või selle ilma keerulistest asjadest lihtsalt (kuid see eeldab nende täielikku mõistmist ja ma ei tea, kas see võimalikki on).

Mulle tundub, et Lukjanenko pole päris hästi nende kahe võimaluse vahel otsustada suutnud. Aga ta kirjutab nii neetult hästi, et alla 4 panema mu näpp ei tõuse.

Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: september 2024
august 2024
juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024

Autorite sildid: