Kasutajainfo

Sergei Lukjanenko

11.04.1968–

Biograafia Bibliograafia

Teosed

· Sergei Lukjanenko ·

Potšti vesna

(jutt aastast 1995)

ajakirjapublikatsioon: «Mirõ [Kazahstan]» 1995; nr. 1
Sarjad:
Tekst leidub kogumikes:
Hinne
Hindajaid
1
3
1
0
0
Keskmine hinne
4.0
Arvustused (5)

Misha (toosama, mis sarja eelmistes juttudes) on sirgunud noormeheks ja plaanib perekonda asutada. Pruut ka juba valmis vaadatud ja puha. Ainuke konks on lastega. Nende hankimiseks peab saama ametliku loa, mis kinnitab, et noorpaari genoomomavahel yhilduvad on. Misha ja tema väljavalitu omad ei ole seda paraku mitte. Vaene Mishka on just jagu ahastamisega ametis, kui ligi astub mingi libe tyyp ja pakub vahetuskaupa...

Keskpärane jutt. Kui (päris) lõpp välja arvata. Neli pikavõitu miinusega.

Teksti loeti vene keeles

Jälle on Avo vajaliku miinimumi sisust juba ära rääkinud...

Jutt algab üsna meeleolukalt, aga kui konflikt ja osapooled selgunud on... siis vajub jutt üsna halli ja ähmasesse sohu. Ma hindan kohutavlt jutu mõtet ja ideid, aga kõik need hindavad mõtted tekkisid alles jutu läbilugemise järgselt.

Sergei Lukjanenko kirjutas, et see jutt on talle iseäranis kallis, sest selle jutu kirjutamine oli tema jaoks ääretult vaevaline... Kahjuks pole see vaev adekvaatse lahendini jõudnud. Jutt on sarjas üsna ilmne võõrkeha ning omaette tekstina oleks ta isegi veel nõrgem. Jutt saab minult hästi nõrga nelja. Kolmest päästis autori kommentaar (olen juba selline heasüdamlik ja mõjutatav persoon) ja masendavalt julm lõpp.

Teksti loeti vene keeles

Lukjanenko on uue põlvkonna ulmekirjanik. Temas hindan ma seda, mille poolest ta erineb vanast põlvkonnast: ACC, IA, CDS, JRRT ja kõik need teised. See jutt oli pettumus selle pärast, et siin polnud midagi, mida Asimov poleks võinud välja mõelda. Üleüldse oli tegevus "Igaviku lõpust" tunduvalt mõjutatud, kuid see on teema, kus Asimovi väga raske lüüa on ning ka Lukjanenko pole sellega hakkama saanud.

Mineviku muutmise kohta tulevikus on mul kindel seisukoht: see ei saa hästi lõppeda. Kui lool olnuks õnnelik lõpp, siis oleks kaks hinnet alla võtnud.

Teksti loeti vene keeles

Ülitugeva haistmismeelega Misha, ehk Mihhail Kobrin, on saanud 18-aastaseks ja soovib perekonda luua. Kahjuks on näitavad aga uuringud, et armunute geneetiline ühilduvus on olematu ning järglasi neil ilmale tuua ei lubata. Näiliselt väljapääsmatus olukorras astub Mihhaili juurde keegi salapärane Edgar (baltlane)ja lubab vastuteene eest asja korda ajada. Ja siis algab mineviku muutmise mäng. Ei avaldanud mulle muljet see lugu, kohe üldse ei avaldanud. Ja lõpp oli pikalt-pikalt ette aimatav. Lahja, paraku.
Teksti loeti vene keeles

Assa!! Ma ei mäleta, et oleks tykk aega suuremat lugemiselamust saanud, kui seda juttu lugedes. Taivol on 100% 6igus, kui räägib Asimovi "Igaviku l6pust", aga Lukjanenko jätkab sealt, kus Asimov l6petas. Ja see järg on v6imsam, kui Heal Doktoril. Meeletult vinge feeling, mida v6imendab veel Mishka eriline haistmine. Minu jaoks paneb see jutt sarjale igati väärika punkti.
Teksti loeti vene keeles
Uudised

2018-08-21 * autorite lisamine teosele võiks nüüd toimida.

2018-08-21 * Sulbi nõudmisel sai kommentaar ära vahetatud.

2018-08-30 * Sisukorra muutmisel otsing töötab... vähemalt veidi paremini.

2019-07-16 * minimuudatus - kui teost on üldse esimest korda arvustatud, näitab arvustust "kuldselt"; ühtlasi on "viimati vaadatud arvustuste" paneelil kohe näha ka arvustuste kogus.

2019-10-03 * minimuudatus - kasutajavaade võimaldab limit parameetrit.

Baasi kasutamine

Siia tuleb ühel hetkel väike juhend (või midagi muud).

Sulbi nõudmisel tuli siia uus kommentaar kirjutada:
Jah, ei ole valmis. Ei, ei tea millal saab valmis. Kui soovid abi pakkuda, võta ühendust.

Probleemide ja ettepanekute korral kirjutage: baas@ulme.ee

Lisavahendid:

Viimaste kuude arvustused: juuli 2024
juuni 2024
mai 2024
aprill 2024
märts 2024
veebruar 2024

Autorite sildid: